Skip navigation

Popularne portale randkowe

Ostatnia aktualizacja: 12 marca, 2018

W czym tkwi sekret sukcesu takich stron randkowych jak eDarling czy be2? Czy są to najpopularniejsze strony randkowe w Polsce? Jakie alternatywne strony pozwalające odnaleźć partnera są skuteczne? Po wypróbowaniu wielu stron, znaleźliśmy dla Ciebie najbardziej popularne portale randkowe w Polsce. Sprawdź je!

Co sprawia, że popularne portale randkowe cieszą się zainteresowaniem Polaków?

Każdy w życiu chce odnaleźć miłość. Kiedyś, niemalże niemożliwe było spotkanie drugiej połówki z odleglejszych części kraju czy z zagranicy. Obecnie, w dobie Internetu i social mediów, możliwości są nieograniczone.

Zdarza się, że nieśmiałość ogranicza niektóre osoby, uniemożliwiając im nawiązanie nowych kontaktów i odnalezienie w życiu szczęścia i miłości. Na szczęście, portale randkowe umożliwiają wstępne zapoznanie się on-line, co dla wielu jest dużym ułatwieniem. Nie czekaj – skorzystaj z pomocy portali randkowych, które znajdą dla Ciebie idealnego partnera lub partnerkę!

Jak działają popularne portale randkowe?

Zasadniczo, można je podzielić na kilka kategorii w zależności od tego, komu dana strona randkowa może przynieść najwięcej korzyści. Możemy wyróżnić portale oferujące:

 • poważne spotkania – największe i najpopularniejsze portale randkowe jak Be2 czy Academic singles są przeznaczone w głównej mierze dla osób po 30. roku życia, które poszukują stałego związku;
 • dobór na zasadzie podobieństw – niektóre strony stawiają na dobieranie par na zasadzie podobieństw w ankietach, które wypełniają uczestnicy – przykładem jest portal Be2;
 • spotkania o różnym charakterze – niektóre popularne portale randkowe, jak sympatia.pl czy Victoria Milan, biorą pod uwagę także możliwość, że niektóre osoby mogą nie być zainteresowane długoterminową relacją. Na tych stronach możliwe jest także znalezienie partnerów, z którymi można się dobrze bawić przez chwilę. Oczywiście, nie wyklucza to możliwości odnalezienia prawdziwej miłości na takich portalach!

Podstawowym celem, jaki stawiają sobie popularne portale randkowe jest odnalezienie właściwego partnera – na stałe lub tylko na chwilę, to zależy od samych użytkowników, ich oczekiwań i planów. Sprawdź, co oferują poszczególne portale i pozwól odnaleźć dla siebie miłość!

Z reguły, na portalach randkowych na etapie rejestracji wypełnia się ankietę na swój temat, gdzie podaje się wiele (niekiedy dość szczegółowych) informacji, które mogą zainteresować potencjalnego przyszłego partnera. Bardzo istotne jest, aby na pytania odpowiadać szczerze – trzeba mieć na uwadze, że nie chodzi tu o przedstawienie obrazka idealnej osoby (nie wstydź się i pamiętaj: ideały są nudne!). Ankieta ma na celu jak najlepsze dobranie do siebie przyszłych partnerów i tylko od naszej prawdomówności zależy, czy to się uda.

Top 5 w kategorii popularne portale randkowe

Korzystanie z najpopularniejszych z portali randkowych ma swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną wadą jest pewne (minimalizowane przez osoby obsługujące strony) ryzyko zostania oszukanym. Wiele stron weryfikuje profile przed dodaniem ich,tak więc ryzyko jest marginalne, ale jednak istnieje. Ogromną zaletą założenia profilu na popularnych stronach jest większa szansa na znalezienie drugiej połówki – w końcu im więcej użytkowników, tym większe prawdopodobieństwo, że czeka tam wymarzony partner lub partnerka.

Oto lista pięciu najpopularniejszych portali randkowych w Polsce:

 • eDarling – jest to portal randkowy oparty na łączeniu par według podobieństw. Priorytetem twórców portalu było umożliwienie bratnim duszom odnalezienia się i stworzenia trwałego związku. Propozycje ewentualnych partnerów dobiera się na podstawie testu osobowości, który jest następnie analizowany przez specjalny, naukowo opracowany algorytm;
 • Academic Singles – także działa na zasadzie łączenia podobnych sobie ludzi. Jest przeznaczony dla osób pomiędzy 30 a 65 rokiem życia. Po rejestracji wypełnia się test osobowości;
 • be2 – podobnie jak poprzednie dwie pozycje – portal ten dobiera potencjalnych partnerów na podstawie wypełnionych testów osobowości. Dzięki temu osoby, które są sobie przedstawiane, są świetnie dopasowane pod kątem charakterów – a to pomaga stworzyć stałą relację;
 • Singles – portal randkowy przeznaczony dla osób po 50-tym roku życia. Portal ten należy do be2 i działa na tej samej zasadzie: dopasowuje partnerów na podstawie testów osobowości;
 • QuickFlirt – przeznaczony dla osób powyżej 25-go roku życia. Pozwala flirtować z osobami z okolicy. Jest przeznaczony dla wszystkich, którzy szukają dobrej zabawy i chcą móc poflirtować z kimś z okolicy.

Niezależnie od metody działania, wszystkie przedstawione powyżej portale randkowe cieszą się największym zaufaniem i zainteresowaniem polskich internautów, co czyni je najlepszymi źródłami poszukiwań. Osoby, które poszukują miłości, ale czują się zbyt nieśmiałe aby nawiązać znajomości na żywo lub cenią swój czas i wolą najpierw poznać kogoś on-line – powinny sprawdzić te portale!

Popularne portale randkowe – jak korzystać, aby znaleźć miłość?

Samo założenie konta to nie wszystko. Codziennie na portalach randkowych rejestrują się tysiące nowych użytkowników, singli pragnących odnaleźć prawdziwe uczucie. Nie każdemu jednak ta sztuka się udaje.

Co należy zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonego partnera?

 • nazwa użytkownika – diabeł tkwi w szczegółach. Przy zakładaniu konta zazwyczaj myślimy sobie, że to nieistotne, że nikogo to nie obejdzie. Nic bardziej mylnego! Użytkownicy odwiedzający portale randkowe zwracają uwagę, czy nick osoby, z którą mają się skontaktować nie brzmi infantylnie, głupio czy wulgarnie. Warto użyć ksywki lub imienia, dodając na przykład rok urodzenia, ulubioną czy szczęśliwą liczbę lub inną kombinację cyfr;
 • zdjęcie profilowe – stanowi bardzo istotną część profilu. Mówi się, że w miłości wygląd nie ma znaczenia i trudno się z tym nie zgodzić. Jednak choćby z punktu widzenia komfortu psychicznego, użytkownicy stron randkowych wolą kontaktować się z osobami, które mają zdjęcia profilowe. Ludzie, którzy ujawniają swój wygląd, budzą większe zaufanie, a niekiedy mogą też wpaść w oko!
 • nałogi – jeśli jakieś się ma, nie warto tego ukrywać. Trudno jest budować relację w oparciu o kłamstwo już na samym początku. Zwłaszcza jeśli odwiedzając popularne portale randkowe chce się znaleźć stałego partnera;
 • określić realne oczekiwania wobec ewentualnego partnera lub partnerki – warto na początku zastanowić się poważnie nad swoimi oczekiwaniami. Czy zależy nam aby ta druga osoba była w zbliżonym wieku, młodsza, a może starsza? Czy mają znaczenie nałogi? A może uwielbiasz oglądać filmy i idealny partner powinien być kinomanem? Przemyśl to dokładnie i opisz;
 • test osobowości – najistotniejszą kwestią jest wypełnienie testu szczerze. Popularne portale randkowepracują z reguły w oparciu o algorytmy mające ułatwić odnalezienie idealnego partnera. Idealizowanie lub nadmierne uwypuklanie pewnych cech może utrudnić znalezienie idealnych dopasowań.

Warto pamiętać o pewnej dozie ostrożności. Mimo że najpopularniejsze strony randkowe starają się zapewnić bezpieczeństwo, niekiedy zdarzają się bardzo sprytni oszuści. Nie należy pod żadnym pozorem wysyłać pieniędzy czy kosztowności osobie, której się nie zna. Warto też zachować pewną powściągliwość mówiąc o swoim stanie majątkowym, gdyż niekiedy na portalach randkowych można spotkać osoby, które chcą wyłudzić dobra materialne. Portale takie jak eDarling starają się uniknąć sytuacji, w której założone konto jest nieprawdziwe. Weryfikacja na tym portalu jest osobista i prowadzi ją Dział Obsługi Klienta, aby użytkownicy platformy czuli się bezpieczni. Dlatego bardzo istotne jest skupienie poszukiwań partnera na najpopularniejszych portalach – oferują one wysoką dbałość o weryfikowanie swoich użytkowników, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie kontaktujemy się z oszustem.

Popularne portale randkowe i dobór przez dopasowanie

Największe strony randkowe szczycą się tym, że dobierają potencjalnych partnerów na podstawie algorytmów dopasowujących charaktery i zainteresowania użytkowników. Doświadczenie twórców pokazuje, że to najskuteczniejsza metoda działania, gdyż stałą relację można zbudować tylko z kimś, z kim dobrze się rozumiemy i myślimy podobnie. Dlatego poszukując poważnego związku, warto zarejestrować się na jednej z popularnych stron – ilość użytkowników daje mnogość opcji, a dodatkowo – twórcy stron muszą znać się na tym co robią: zaufanie nie bierze się znikąd!

Historie użytkowników na portalach i opinie internautów

Jeśli wybór między popularnymi portalami randkowymi wydaje się trudny, warto poczytać opinie użytkowników na temat wyżej wskazanych stron. Na samych portalach często można przeczytać historie par, które spotkały się dzięki danemu portalowi. Poza tym, bardzo często użytkownicy umieszczają swoje opinie na różnych forach czy portalach. Dobrze jest zapoznać się z wypowiedziami tych osób – to na pewno ułatwi podjęcie decyzji.

Powodzenia w szukaniu miłości!

 • Darmowe portale randkowe dla singli czy te płatne: które są najlepszym wyborem? Przeczytaj więcej aby się dowiedzieć!
 • Portale randkowe ranking może okazać się zatem nieocenioną pomocą w znalezieniu życiowego partnera. Dowiedz się, co ma ze sobą wspólnego 5 najpopularniejszych portali randkowych w Polsce!

Learn more about "Randki on line: wszystko, co powinniście wiedzieć na temat stron randkowych w Polsce"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.