Skip navigation

Darmowe portale randkowe dla singli czy te płatne: które są najlepszym wyborem?

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2018

Czy naprawdę możesz znaleźć miłość dzięki popularne portalom randkowym dla singli? Jakie są główne różnice między darmowymi a płatnymi portalami dobierającymi pary? Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje, które pomogą Ci zdecydować pomiędzy darmową a pobierającą opłatę stroną!

Darmowe portale randkowe dla singli – jak działają?

Podstawowymi mechanizmami, na których opiera się funkcjonowanie internetowych serwisów randkowych są systemy dopasowywania partnerów. Użytkownik zarejestrowany na portalu wpisuje swoje kryteria wyszukiwania. Następnie algorytmy – według portali randkowych przygotowane we współpracy ze specjalistami – wykonują za poszukującego miłości całą pracę, czyli znajdują jego lub jej wymarzonego partnera. Darmowe portale randkowe dla singli mają w swojej ofercie również umożliwiające komunikację czaty internetowe oraz skrzynki pocztowe pozwalające nawiązanie bezpośredniego kontaktu. Jednym z portali randkowych reklamujących się jako całkowicie darmowe jest strona „smartPage.pl”. Jej główną metodą na nawiązywanie kontaktu między użytkownikami jest wymienianie wiadomości tekstowych. Nie posiada ona wielu skomplikowanych funkcji dobierania partnerów jednak jest jedną z niewielu, w których regulaminie nie ma informacji o dodatkowych abonamentach lub kontach vip. Ta strona jest przykładem funkcjonowania serwisu oferującego od początku całe spektrum funkcji, jednak bez dużych nakładów finansowych oczywistym jest, że portal nie jest bardzo rozbudowany. Głównych źródeł finansowania tego typu portali można doszukiwać się w wysyłaniu materiałów marketingowych oraz reklam na naszą skrzynkę pocztową.

Drugim przykładem na to, że istnieją całkowicie darmowe portale randkowe dla singli jest serwis „kochlik.pl”. Wszystkie opcje takie jak udostępnianie własnych treści audiowizualnych oraz komunikacja z innymi użytkownikami są od razu dostępne. W oczy rzuca się prosty, krótki oraz transparentny regulamin. Jeśli regulamin mieści się na jednej stronie istnieje duża szansa, na to, że serwis nie posiada ukrytych opłat. Serwisy posiadające rozbudowane systemy kont premium oraz oferujące zróżnicowane opcje dotarcia do partnera posiadają długie i zawiłe regulaminy z szeregiem odnośników. Serwisy typu „kochlik.pl” posiadają mniej użytkowników niż zagraniczne portale, są również mniej popularne ze względu na brak szerokiej reklamy wymagającej większych nakładów finansowych, są jednak proste i transparentne w obsłudze.

„Thelove.pl” to również przykład darmowego portalu randkowego. W jego ofercie już nawet na wstępie zaznacza się, że istnieją w istocie serwisy, które tylko reklamują się jako całkowicie darmowe. Portal słusznie zauważa, że często jedynie rejestracja jest całkowicie darmowa. A więc przeglądamy oferty i myślimy, że natrafiliśmy na darmowy portal randkowy dla singli. Lecz czy możemy być tego pewni?

Darmowe portale randkowe dla singli – ale czy na pewno?

Większość serwisów randkowych reklamuje się jako darmowe, jednak w istocie bezpłatne funkcje to jedynie część wszystkich możliwości dostępnych na takich stronach. Przykładem funkcjonowania takiego portalu może być popularny serwis „Sympatia.pl”. W wynikach wyszukiwania pojawia się on jako darmowy, natomiast w regulaminie można przeczytać o możliwości aktywowania pakietu premium. W cenie 17 zł przez 30 dni otrzymujemy możliwość wysyłania wirtualnych prezentów, swobodnego przeglądania profili, oraz dodawania osób do listy ulubionych. Portal oferuje również rozbudowane pakiety 90-dniowe premium oferujące ponadto możliwość m.in zobaczenia listy osób, które odwiedziły nasz profil. Istnieje również członkostwo półroczne – możemy zaobserwować, jest to bowiem cecha wspólna wielu tego typu portali, jak cena za pojedynczy miesiąc maleje aby zachęcić do zostania użytkownikiem na dłuższy czas. Pomijając pakiety członkostwa aby w ogóle móc odpisywać na wiadomości należy wpłacić kwotę 5zł.

Konto premium oferuje również między innymi popularny serwis „AcademicSingles”. Rejestracja oraz sporządzenie profilu psychologicznego są bezpłatne, natomiast płatności mogą zostać pobrane jedynie po wpisaniu szczegółowych danych osobowych. Jak możemy przeczytać w regulaminie usunięcie konta, nie spowoduje zaprzestania oczekiwań serwisu do zapłaty. W przypadku „ciężkiego naruszenia” zasad regulaminu serwis może naliczyć karę dochodzącą aż do 350 euro.

Przykładem portalu mieszczącego się pomiędzy ofertą proponowaną przez całkowicie darmowe portale randkowe dla singli a ofertą serwisów płatnych jest „Fotoflirt.pl”. Przez pierwsze 30 dni bowiem możemy korzystać z funkcji odpowiadających kontu premium. Po upływie miesiąca otrzymujemy członkostwo podstawowe. Pozbawione jest ono niektórych funkcji m.in. możliwości szukania partnerów we własnym mieście – obszar wyszukiwania rozszerzony jest do województwa.

Zatem bardzo ważne jest przed dokonaniem decyzji o zarejestrowaniu się na portal aby przeczytać regulamin i zapoznać się z funkcjami dostępnymi darmowo oraz płatnie. W wielu serwisach darmowe jest jedynie założenie własnego profilu, podczas gdy wiele funkcji umożliwiających nawiązanie kontaktu jest niedostępnych. Jeśli nawet serwis nie był w stanie zachęcić nas do jakiejś wpłaty, dobrze jest świadomie wybierać aby odciążać naszą skrzynkę pocztową. W sieci pojawiają się wpisy zawiedzionych użytkowników, jednak za brak dostatecznej uwagi mogą oni winić siebie.

Nie trzeba płacić aby kogoś poznać oraz na co trzeba uważać

Można zdecydować się na skorzystanie z usług portalu mającego w ofercie rozbudowane usługi płatne, lecz jedynie na poziomie podstawowym. Przykładem takiego rozwiązania może być użycie serwisu „Badoo”. Za darmo jesteśmy w stanie za jego pośrednictwem napisać do 10 osób dziennie. W trakcie korzystania z portalu jednak, często jesteśmy zachęcani do uiszczenia dodatkowych opłat. Nie trzeba jednak dać się skusić na takie rozwiązanie. Z kolei za pośrednictwem portalu „Twoo.com” jesteśmy w stanie za darmo nawiązać kontakt z 3 osobami dziennie. Jeśli jednak nie chcemy zdecydować się na przeczytanie długich i zawiłych regulaminów, należy w takich miejscach zachować ostrożność.
Jeśli mówimy już o niebezpieczeństwach związanych z używaniem płatnych portali, należy zaznaczyć, że wśród nich znajdują się portale dopiero co założone. Aby na takich serwisach zwiększyć ruch użytkowników, oraz zachęcić ich do korzystania z usług często tworzy się fałszywe profile. Do użytkowników wysyłane są wiadomości rzekomo od osób prawdziwych, lecz w istocie wiadomości te generowane są przez automatyczne systemy stron internetowych. Należy mieć się na baczności, ponieważ niektóre z takich sytuacji również mogą prowadzić do naliczenia opłat niedoświadczonym użytkownikom portali randkowych.

Co mogą zaoferować nam płatne serwisy czyli czego nie dadzą nam darmowe portale randkowe dla singli

Na stronie popularnego serwisu randkowego „eDarling” mamy tabelę, w której wyszczególniono różnice między członkostwem podstawowym a Premium. Czego nie uświadczymy w profilu podstawowym to : wgląd do wszystkich zdjęć, nieograniczona komunikacja, informacja o osobach odwiedzających twój profil oraz forma mobilna. Roczna możliwość dostępu do powyższych opcji będzie kosztowała użytkownika 39,99zł. Tak rozbudowana gama usług jest zazwyczaj charakterystyczna dla zagranicznych portali. Darmowe portale randkowe dla singli w Polsce nie będą miały najczęściej swojej pełnej wersji mobilnej, rozwiązania tego typu wymagają bowiem wyższych nakładów finansowych.

Ciekawym przykładem na dodatkowe opcje jakie oferują portale płatne jest przykład serwisu „MyDwoje.pl”. Jest to serwis zajmujący się głównie dopasowywaniem partnerów poszukujących stałych i trwałych relacji. Za dosyć wysoką opłatą wynoszącą 95 zł za 3 miesiące użytkowania mamy dostęp m.in. do kalendarza imprez dla singli. Portal oferuje zatem kojarzenie par w rzeczywistości oferując praktyczne i konkretne możliwości spotkania się.

Kolejnym ograniczeniem jakim mogą być pakiety podstawowe na serwisach randkowych to limit wysyłanych wiadomości. Przykład na takie rozwiązanie znajdziemy na portalu „Prowokuje.pl”. Chętni poszukujący niezobowiązujących relacji bez uiszczenia opłat wysyłać mogą jedynie jedną wiadomość dziennie. Ci z nich, którzy zdecydowali się na pakiet premium w cenie 18zł mogą wysłać już 100 wiadomości w ciągu jednego dnia. Dostęp do usług w wersji podstawowej jest zatem częstwo otwarty lecz w dużej mierze ograniczony. Ma to zapewne na celu skusić potencjalnych subskrybentów wersji płatnych.

Podsumowanie czyli co wybrać: darmowe portale randkowe dla singli czy te płatne

Na początku musimy zdecydować jak ważne jest dla nas znalezienie partnera. Jeśli chcemy na ten cel przeznaczyć jakieś środki pieniężne, otworzy się nam dostęp do rozbudowanej strefy użytkownika w portalach takich jak np. be2. Ważne jest przed podjęciem takiej decyzji uważne przeczytanie regulaminu. Wraz z opłatami otrzymamy komfort, wygodę, oraz miły dla oka i dopracowany, intuicyjny interfejs.

Znalezienie partnera jest jednak jak najbardziej możliwe również przy użyciu darmowych portali. Główną formą komunikacji jakie oferują darmowe portale randkowe dla singli są komunikatory internetowe. Mamy za ich pomocą możliwość napisania do interesującej nas osoby zatem osiągnięcie zamierzonego celu leży jak najbardziej w naszym zasięgu.

Learn more about "Popularne portale randkowe"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.