Skip navigation

Portale randkowe ranking: jakie cechy decydują o tym, że dana platforma znajduje się w czołowej 5 serwisów randkowych w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego, 2018

Mnóstwo singli korzysta z portali randkowych z zamiarem znalezienia swojej drugiej połówki. Pojawia się zatem naturalne pytanie: jaki jest najlepszy serwis randkowy? Portale randkowe ranking, który prezentujemy, może okazać się zatem nieocenioną pomocą w znalezieniu życiowego partnera. Dowiedz się, co ma ze sobą wspólnego 5 najpopularniejszych popularne portale randkowe w Polsce!

5 najpopularniejszych portali randkowych w Polsce!

Nie ma żadnego cienia wątpliwości co do tego, że najpopularniejszym portalem umożliwiającym randki online w Polsce jest Sympatia. Wspomniany serwis może poszczycić się imponującą liczbą aż 4,7 milionów zarejestrowanych użytkowników. Osób na co dzień korzystających z serwisu jest w praktyce nieco mniej, co nie zmienia faktu, że Sympatia w dalszym ciągu pozostaje liderem na rynku portali randkowych w Polsce.

Jednym z walorów, który przyczynił się do ujęcia wspomnianego serwisu w prezentowanym zestawieniu, jest rzetelny i transparentny regulamin. Zasady korzystania z serwisu zostały opublikowane w czytelny i przejrzysty sposób i nie zawierają żadnych pułapek. Ponadto, serwis ten ma szeroką gamę przydatnych opcji. Istnieje bowiem możliwość zweryfikowania, kto oglądał Twój profil lub przeczytał naszą wiadomość.

Jako wadę można zinterpretować fakt, z jest to portal płatny. Wprawdzie kwota zaledwie 13 złotych na miesiąc nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu, jednak w tej cenie można byłoby spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. W tym momencie warto pamiętać o jeszcze jednym mankamencie, który jest pewną bolączką sympatii, mianowicie o relatywnie sporej ilości fikcyjnych profilów. Mogą jednak one być łatwo rozpoznane po lakonicznym opisie i dołączeniu zaledwie jednego nienaturalnie idealnego zdjęcia. W ten sposób łatwo można wychwycić ewentualnych oszustów.

Odnalezienie partnera o zbliżonym temperamencie i zainteresowaniach

Kolejnym serwisem, jaki obejmuje portale randkowe ranking, jest witryna Be2. Serwis ten funkcjonuje nieprzerwanie od 2004 roku i ma charakter międzynarodowy. Co ważne, podobnie jak Sympatia, wspomniany portal charakteryzuje się jasnymi zasadami użytkowania. Rzeczony atut miał wpływ na wkomponowanie portalu Be2 do listy najpopularniejszych portali randkowych.

Rejestracja we wspomnianym serwisie jest intuicyjna i przebiega błyskawicznie. Aby ją ukończyć, wystarczy jedynie podanie adresu e-mail oraz stosownego hasła. Następną fazą aktywności jest wypełnienie specjalnego testu psychometrycznego, który pomaga w nakreśleniu konkretnego profilu osobowościowego użytkownika. Test ten ma jeszcze jedno zadanie – ułatwia odnalezienie partnera o zbliżonym temperamencie i zainteresowaniach. Opisywany serwis działa według koncepcji Freemium. Oznacza to w praktyce, że jego podstawowe funkcje są zupełnie darmowe, a dodatkowe opcje płatne. Aby zyskać sposobność skorzystania z ekskluzywnych opcji, trzeba niestety dokonać zakupu członkostwa Premium. Kwota, jaką trzeba w tym wypadku uiścić za jeden kwartał członkostwa, która jest niestety dość wygórowana i wynosi 150 złotych. Warto w tym momencie podkreślić fakt, że bez względu na to, jaką opcję się wybierze, można doświadczyć prawdziwej radości z poruszania się po serwisie.

Schludna i estetyczna szata graficzna oraz przystępny interfejs sprawiają, że korzystanie z witryny staje się prawdziwą przyjemnością. Za bezdyskusyjne walory można także uznać możliwość bezpłatnego wysyłania wiadomości oraz bezpłatne przedłużanie subskrypcji. Pomimo tych cech, twórcy portalu nie ustrzegli się pewnych niedogodności. Minusem jest niewątpliwie procedura automatycznej prolongaty członkostwa, która przy usłudze Premium implikuje dość duże koszty oraz brak możliwości sprawdzenia daty logowania potencjalnego partnera.

Autorska metoda dopasowania: Zaawansowanym narzędziem psychologicznym z silną podbudową teoretyczną

Portale randkowe ranking nie byłby wyczerpującą kompilacją popularnych serwisów, gdyby zabrakło w nim renomowanego międzynarodowego portalu, jakim jest eDarling. Pomysłodawcy tego serwisu błyskawicznie reagują na wszelkie zmiany trendów panujących na rynku usług matrymonialnych. Wspomniany portal jest rozpoznawalny w całej Europie. Serwis może się poszczycić aż 13 milionami zarejestrowanych użytkowników pochodzących z krajów Starego Kontynentu.

Unikalnym atrybutem, który w dużym stopniu przyczynił się do sukcesu portalu, jest autorska metoda dopasowania, która została opracowana przez zespół doświadczonych psychologów. Jest ona zaawansowanym narzędziem psychologicznym z silną podbudową teoretyczną.

Proces dopasowania w eDarling obejmuje 3 etapy.

  1. Pierwszym z nich jest określenie tak zwanych kryteriów wyszukiwania i cech osobistych. Staranne i uczciwe wypełnienie wspomnianych kwestionariuszy jest niezwykle istotne z uwagi na fakt, że ułatwia ono odnalezienie takiego partnera, którego światopogląd i cele życiowe są spójne z naszymi.
  2. Drugą fazą jest analiza osobowości wynikająca z danych wpisanych jako cechy charakteru i kryteria a wyszukiwania. Proces ten pozwala odkryć użytkownikowi, jaka partnerka lub partner będzie najbardziej odpowiedni.
  3. Ostatnim etapem dopasowania jest po prostu regularna aktywność na portalu eDarling. Warto na bieżąco aktualizować swój profil i nawiązywać kontakt z potencjalnymi partnerami, uwzględniając oczywiście wysyłane przez system podpowiedzi.

Randki przez internet za pośrednictwem serwisu eDarling są łatwe do zaaranżowania za sprawą faktu, że platforma jest niezwykle zaawansowana i dysponuje dedykowanymi aplikacjami, z których można skorzystać na smartfonie i tablecie.

O ile wszystkie serwisy, które obejmuje portale randkowe ranking, są niezwykle przyjazne od strony technicznej, tak w przypadku eDarling techniczna strona funkcjonowania serwisu zasługuje na najwyższą notę. Rozwinięta aplikacja mobilna serwisu, która jest dostępna na urządzenia wyposażone w system Android lub iOS, umożliwia nie tylko edytowanie profilu, ale również szukanie partnera czy wstawianie zdjęć.

tabela porownawcza

Witryna skupia wykształconych i kulturalnych singli

Ciekawą alternatywą, która sprawia, że portale randkowe ranking staje się znacznie bardziej urozmaicony, jest platforma Academic Singles. Jak sugeruje nazwa, wspomniana witryna skupia wykształconych i kulturalnych singli, którym samotność doskwiera do tego stopnia, że postanowili oni znaleźć swoją miłość online.

Portal wyróżnia się pionierskim algorytmem, który ma za zadanie łączyć ludzi w pary na podstawie ich osobistej atrakcyjności oraz charakteru. Z uwagi na wspomniany algorytm, niezbędnym warunkiem owocnego korzystania z serwisu jest uczciwe zrobienie testu osobowościowego.

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisanych portalów, rejestracja w Academic Singles jest błyskawiczna. Wystarczy jedynie podać swój adres poczty elektroniczne, upodobania w zakresie relacji damsko-męskich oraz hasło do logowania. Następnie należy wypełnić test osobowości, który odgrywa w serwisie kluczową rolę.

Na szczęście na wypełnienie wspomnianego testu wystarczy zarezerwować jedynie 15 minut. Informacje dostarczone przez użytkownika są niezwykle istotne z uwagi na fakt, że wygenerowana na podstawie wprowadzonych informacji interpretacja kwestionariusza determinuje to, z jakimi partnerkami będzie starał się skojarzyć użytkownika system. Ponadto, prezentowana strona, która pozwala na zainicjowanie randki przez internet, a tym samym głębszej relacji damsko-męskiej, udostępnia przydatne filtry wyszukiwania.

Pozwalają one znaleźć partnera w odpowiednim wieku, o odpowiednim wzroście lub dysponującego stosownym wykształceniem. Warto jednak podkreślić fakt, że umiejętne połączenie zdobyczy psychologii z procedurami programistycznymi jest tak naprawdę głównym argumentem, który sprawił, że platforma Academic Singles została ujęta w prestiżowej kompilacji, jaką niewątpliwie jest portale randkowe ranking.

Wykorzystywany przez serwis algorytm dobiera partnerów na podstawie wielu płaszczyzn ich osobowości. W procesie dopasowania uwzględnia się, chociażby takie elementy jak temperament, społeczne interakcje oraz sposób reakcji na romantyczne rozterki fikcyjnych bohaterów.

Korzystnego stosunku jakości usługi do ceny

Portale randkowe ranking jest zestawieniem, które obejmuje serwisy, których kreatorzy nie bali się postawić na nieszablonowe rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku platformy Amoredo. Choć na pierwszy rzut oka wspomniany serwis prezentuje się dość skromnie, w niczym nie odbiega jakością od internetowych potentatów rynku matrymonialnego.

Koncepcja graficzna portalu epatuje stonowanym minimalizmem i stwarza przyjazne warunki do zaaranżowania romantycznej relacji w wirtualnym świecie. Kameralna atmosfera, jaką emanuje prezentowany portal, jest jego najistotniejszą zaletą, która wyróżnia serwis na tle konkurencji. Podobnie, jak pozostałe witryny ujęte w przeglądzie portale randkowe ranking, Amoredo pozwala nie tylko na odnalezienie drugiej połówki, ale także na poznanie nowych interesujących przyjaciół i znajomych.

Niepowtarzalnym atutem serwisu jest fakt, że wszystkie utworzone w serwisie profile są autentyczne i manualnie sprawdzane przez moderatorów. Walor ten jeszcze bardziej podkreśla miłą atmosferę serwisu i pozwala cieszyć się z dołączenia do tej zamkniętej, ale starannie wyselekcjonowanej społeczności.

Co ważne, rejestracja na portalu jest intuicyjna. Pytania na temat osobistych preferencji są proste i zrozumiałe, a nowy członek serwisu może bardzo szybko rozpocząć poszukiwania swojej drugiej połówki bez długiego zagłębiania się w żmudne, wyczerpujące i przesycone hermetyczną akademicką terminologią testy psychologiczne.

Portal Amoredo reprezentuje standardową wśród serwisów randkowych koncepcję Freemium, w której podstawowe opcje pozostają bezpłatne. Miłą niespodzianką okazuje się jednak fakt, że pakiet ekskluzywnych opcji oferowany jest w niezwykle dogodnej cenie, która wynosi jedynie 2 złote miesięcznie.

Obecność portalu w zestawieniu portale randkowe ranking jest rezultatem korzystnego stosunku jakości usługi do ceny, który cenią sobie lojalni użytkownicy platformy.

Learn more about "Popularne portale randkowe"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.