Skip navigation

Randki nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego, 2018

Dorastanie to czas, w którym relacje z rówieśnikami i randki dla młodzieży stają się bardzo ważne. Nastolatki szukają odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Co chcę robić w życiu? Jak mnie widzą inni? W tym czasie szczególnie ważne staje się szukanie swojego miejsca w świecie i budowanie relacji z rówieśnikami, stawianie czoła nowym sytuacjom i wchodzenie w nowe role społeczne. Młodzi ludzie uczą się, jak to jest być przyjacielem, należeć do grupy znajomych czy być w związku z drugą osobą. Chcą być akceptowani, lubiani, pragną podobać się płci przeciwnej, dlatego tak ważne jest w okresie dojrzewania nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. Tutaj znajdziecie użyteczne wskazówki dla polskich nastolatków – jak umawiać się na randki, znaleźć miłość w portale randkowe i budować zdrowe relacje z innymi. Oto jak nastolatki randkują w Polsce.

Portal społecznościowy dla młodzieży ulubionym miejscem wszystkich nastolatków

Możliwości, jakie nastolatki mają w dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o komunikowanie się, poznawanie nowych osób i umawianie się na randki, są dużo większe, niż chociażby kilkanaście lat temu. Dzieje się to za sprawą dynamicznego rozwoju technologii oraz poprawy warunków życia. Każdy z nas ma telefon i dostęp do internetu, dzięki czemu możemy błyskawicznie komunikować się ze sobą nawzajem, bez względu na lokalizację. Bardzo popularny wśród nastolatków w Polsce (tak jak i na całym świecie) jest portal społecznościowy dla młodzieży Facebook, jak również Twitter, Tumblr czy Instagram, gdzie można porozmawiać ze znajomymi, poznać nowe, interesujące osoby, znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Poznawanie rówieśników przez portal randkowy dla młodzieży

Portal randkowy dla mlodziezy to kolejny sposób na odnalezienie pokrewnej duszy. Jak się okazuje, nie tylko dorośli szukają w ten sposób miłości, coraz więcej nastolatków korzysta z tego typu stron. Chcą w ten sposób znaleźć nowych znajomych, przyjaciół, zakochać się, przeżyć przygodę, porozmawiać, miło spędzić czas… powodów zainteresowania tego typu stronami jest wiele. W internecie zauważyć można coraz większe zapotrzebowanie na portale randkowe dla nieletnich. Dostępne są zarówno serwisy randkowe (płatne oraz bezpłatne), w których zakłada się konto profilowe, pisze parę słów o sobie i ewentualnie określa jakiej dziewczyny/chłopaka się szuka, jak i różnego rodzaju czaty i fora internetowe o podobnej tematyce. Miejsc oferujących randki dla młodzieży w sieci jest więc całkiem sporo i cieszą się one niesłabnącą popularnością.

Portal randkowy dla nieletnich z założenia jest przeznaczony tylko dla nastolatków i ma za zadanie umożliwić zawieranie nowych znajomości dla ludzi w młodym wieku, niekoniecznie pełnoletnich. Choć w wielu miejscach ukończenie 18 lat jest nadal wymagane, by móc założyć konto, istnieją również portale, na których mogą się zarejestrować osoby nieletnie, pod warunkiem braku sprzeciwu rodziców lub opiekunów prawnych. Można w ten sposób szukać osób mieszkających w konkretnym mieście czy kraju, osób o podobnych zainteresowaniach, światopoglądzie, hobby. Można zawierać znajomości z osobami z zagranicy w celu podszkolenia swoich umiejętności językowych, np. by poprawić stopnie z języka obcego w szkole, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o innej kulturze i narodowości. Portal randkowy dla mlodziezy to świetne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, cichych, którym trudniej jest nawiązywać relacje twarzą w twarz. W ten sposób mogą nie tylko poznać nowe, ciekawe osoby, ale również poprawić swoje umiejętności interpersonalne, nabrać śmiałości i pewności siebie w kontaktach z innymi.

Randki tradycyjne czy online?

Randki dla młodzieży są bardzo ważne, związane są z pragnieniem znalezienia bliskiej osoby, która będzie rozumiała i wspierała nas w każdej sytuacji, akceptowała takimi, jakimi jesteśmy. Czasem młodzi ludzie nie mogą znaleźć takiej osoby w swojej szkole, otoczeniu czy środowisku, dlatego wykorzystują do tego celu portal społecznościowy dla młodzieży czy bardziej ukierunkowany na znalezienie sympatii portal randkowy dla nieletnich.

Nawiązywanie nowych znajomości i kontakty z rówieśnikami online, stają się znacznie prostsze, niż umówienie się na spotkanie i rozmowa twarzą w twarz. Często młodych ludzi ogranicza ich miejsce zamieszkania, duża odległość od większych miast, brak środków finansowych czy czasem nawet problemy zdrowotne. Poza tym osobom nieśmiałym, mniej pewnym siebie czy niebędącym „duszą towarzystwa”, łatwiej się przełamać i wyjść poza sferę własnego komfortu w sieci, niż w życiu codziennym. Jak wiadomo, są również i ciemne strony randek przez internet, bo tak naprawdę nigdy nie mamy całkowitej pewności, kim jest nowo poznana osoba, która siedzi po drugiej stronie monitora. Zawierając znajomości online, powinniśmy o tym zawsze pamiętać i zachować ostrożność.

Gdzie umówić się na randkę?

Umawiając się na randkę w dzisiejszych czasach, nastolatki z Polski mają dużo więcej możliwości, niż chociażby ich rodzice w ich wieku. Jest dużo więcej miejsc, w które można zabrać ukochaną osobę, zaczynając od standardowego kina, parku, kawiarni, dyskoteki, po mniej oczywiste, ale coraz bardziej popularne miejsca, takie jak: park linowy, escape room, basen, aquapark, kręgle… Wybór zależy od preferencji, zainteresowań, miejsca zamieszkania i możliwości finansowych młodych ludzi.

Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego warto zadbać, by była to przestrzeń, w której będzie można ze sobą porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o sobie nawzajem i oczywiście dobrze się razem bawić. Niech będzie to miejsce neutralne, o miłej atmosferze, w którym obydwoje będziecie się dobrze czuć. Oczywiście nie tylko wybór odpowiednich atrakcji na randce, ale też bycie sobą, podejście na luzie i pozytywne nastawienie, słuchanie drugiej osoby i okazywanie jej zainteresowania mają duże znaczenie w powodzeniu takiego spotkania.

Bycie nastolatkiem w XXI wieku nie jest łatwe. Z jednej strony za sprawą internetu młodzież ma dostęp do nieograniczonych ilości informacji, a media społecznościowe i miejsca w sieci, takie jak portal randkowy dla mlodziezy, oferują możliwość kontaktu z rówieśnikami z całego świata, z drugiej zaś strony z każdym rokiem wzrasta poczucie odizolowania i osamotnienia wśród nastolatków. Z pewnością przyczyniają się do tego długie godziny spędzane samotnie przed komputerem i ciągła presja bycia idealnym, kreowana przez współczesne media. Nie zmienia to jednak faktu, że internet daje ogromne możliwości poznania nowych ludzi, znalezienia osób, które mają podobne zainteresowania i pasje, a nawet, jak czasem się to zdarza, poznania miłości swojego życia. Jeśli już chcemy nawiązywać nowe znajomości online, warto podejść do tego z rozwagą i zdrowym rozsądkiem, pamiętając, że w sieci czai się też wiele zagrożeń, których powinniśmy być świadomi, by móc korzystać bezpiecznie z możliwości, jakie daje nam nieograniczony dostęp do internetu.

Learn more about "Randki on line: wszystko, co powinniście wiedzieć na temat stron randkowych w Polsce"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.