Skip navigation

Portal randkowy dla młodzieży czy aplikacja randkowa: jak teraz umawiają się nastolatkowie?

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego, 2018

W jaki sposób randkuje ze sobą obecnie polska młodzież? Co jest najbardziej popularne portal randkowy wśród nastolatków-singli: tradycyjne portale randkowe takie jak „eDarling” czy aplikacje randkowe? Co mogą zaoferować nam te rozwiązania w przeciwieństwie do zwykłej randki? Przeczytaj więcej aby się dowiedzieć!

Czego oczekują młodzi decydując się na poszukiwania partnera?

Odpowiedź: „miłość” nie jest wcale taka oczywista. Duży odsetek młodzieży uważa oczywiście, że pierwsza zawarta znajomość będzie tą ostatnią i najważniejszą. Jednak Ci z młodych, którzy mają już jakieś doświadczenie w randkowaniu mogą chcieć jedynie poznać nowe osoby w niezobowiązujący sposób. Młody wiek sprzyja poszukiwaniom oraz eksperymentowaniu. Dzięki tym znajomościom młodzież zdobędzie nową wiedzę o tym jak funkcjonują związki a co ważniejsze: wiedzę o samych sobie. Paradoksalnie, zdarzają się również sytuacje, w których niewinne eksperymenty zamieniają się w faktyczne, trwałe relacje.

Bez względu na oczekiwany rezultat zarówno aplikacje jak i portale są w stanie dostarczyć nowych sposobów na zawarcie ciekawych relacji.

Co jeszcze może zapewnić nam zarówno portal randkowy dla młodzieży jak i aplikacja randkowa?

Oprócz oczywistego celu jakim jest znalezienie miłości tudzież po prostu relacji z drugą osobą, portale jak i aplikacje mogą dostarczyć innych wartościowych wrażeń oraz doznań. Wiele osób przypadkowo zorientowało się, że niezobowiązujące nawiązanie kontaktu może pomóc w rozwoju pasji. Przykład takiej sytuacji to zdarzenie, w którym mężczyzna zainteresowany fotografią poznaje za pomocą internetu kobiety, chcące odbyć prywatne sesje zdjęciowe. Bez względu na rezultat spotkania, obie osoby odniosły korzyść a mężczyzna stał się lepszy w swoim hobby.
Rozmowa z innymi osobami przez internet może być również po prostu lekcją wiary w siebie. Przełamywanie własnej nieśmiałości oraz niepewności siebie staje się łatwiejsze, gdy rozmawiamy z osobą, z którą możliwe, że nie zobaczymy się w rzeczywistości. Gdy druga osoba również staje przed podobnym problemem osoby znajdują zrozumienie, poprawia się ich komfort psychiczny. Dzięki temu portal randkowy może być też sposobem na znalezienie przyjaciela lub zwykłego znajomego. Dzięki kryteriom wyszukiwania taka osoba będzie miała podobne do nas zainteresowania co ułatwi komunikację.

Portal randkowy dla młodzieży a zwykły serwis randkowy.

Wiele popularnych stron internetowych zajmujących się dopasowywaniem par ma ściśle ustalone kryterium wiekowe na przykład portal Singles50 – jak nietrudno się domyślić jest to portal randkowy dla osób starszych. Większość stron tego typu jednak stara się nie zawężać swoich kryteriów wiekowych aby zwiększyć potencjalną liczbę klientów. Wśród takich portali zrzeszających różne grupy wiekowe można wyróżnić popularny polski portal „Sympatia.pl”.

Portale typowo skierowane do nastolatków to na przykład: „eteen.pl” oraz „mates.pl”. Tak naprawdę między tymi dwoma rodzajami serwisów randkowych różnice są naprawdę subtelne. Jeśli ktoś chce natomiast zawęzić swój obszar wyszukiwania jedynie do portali dla nastolatków powinien skierować swoje kroki w stronę serwisów typu „eteen.pl”

Zatem jako pierwszą zaletę serwisów randkowych można wyszczególnić dużą dywersyfikację rynku: każdy znajdzie przedział wiekowy odpowiedni dla własnych potrzeb. To samo tyczy się typu relacji. Jak wcześniej wspomniałem – nie każdy szuka miłości. Przykładem serwisu skierowanego bardziej do użytkowników poszukujących mało zobowiązujących relacji jest „datezone.pl”.

Jak działa portal randkowy dla młodzieży ?

Większość serwisów randkowych działa na zasadzie dopasowywania partnerów za pomocą systemów, przygotowanych według portali, przez psychologów a nawet naukowców. Gdy przykładowo umieszczamy nasze dane na portalu „AcademicSingles”, specjalizującym się w wyszukiwaniu partnerów wykształconych, nasze kryteria wyszukiwania znajdą wśród puli zarejestrowanych użytkowników osoby najbardziej zbliżone do naszych wymagań.

Drugim typem nawiązywania relacji, obok wyszukiwania oraz dopasowywania, jest umożliwienie rozmowy na forum lub przez internetowy czat. Portal randkowy dla młodzieży, w którego ofercie znajduje się czat jest to np. serwis „quickflirt.com”. Dlaczego można stwierdzić, że jest on bardziej skierowany do młodszych użytkowników? W jego ofercie pojawiają się sformułowania typu „szalony”, „droczyć się”, „flirt dla żądnych wrażeń”, co współgra bardziej z młodym wiekiem. Oczywiście nie ma najmniejszych przeciwwskazań aby z takiego portalu korzystały osoby w każdym wieku. Nastolatkowie najczęściej wybierają te z portali, które oferują szerokie spektrum rozwiązań, czyli oba wymienione wyżej rozwiązania.

Wady oraz kruczki serwisów randkowych.

Czego nie można zaliczyć do zalet rozwiązań typu portal randkowy dla młodzieży? Portale takie jak np. „eDarling” posiadają różnego rodzaju płatne pakiety członkowskie, premium lub vip. Gdy czytamy ofertę serwisu często nie ma tam informacji o tym, że część wymienionych funkcji oraz opcji udostępniona jest jedynie dla tych z użytkowników, którzy uiścili mniejszą lub większą opłatę. Należy dokładnie zapoznać się z regulaminem serwisu, zanim podejmiemy wiążącą decyzję. Niektóre portale mogą chcieć przemycić w swojej ofercie płatną subskrypcję lub dodatkową weryfikację, która pobierze z naszej karty środki.
Poznaliśmy już lepiej świat portali randkowych, przyjrzyjmy się zatem teraz aplikacjom umożliwiającym randkowanie.

Portal randkowy dla młodzieży albo jego konkurent – aplikacja randkowa.

Obecnie modnym rozwiązaniem wśród nastolatków są aplikacje randkowe. Wielu zapewne słyszało o najbardziej popularnej aplikacji, dzięki której umawiają się młodzi jaką jest „Tinder”. Korzysta z niej już ponad 100 milionów użytkowników na świecie. Aplikacje korzystają ze sprawdzonych już dzięki serwisom randkowym wzorców, takich jak wyszukiwanie oraz dopasowywanie potencjalnych par, ale dodały od siebie również parę ciekawych funkcji. Korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych jest łatwe za sprawą uproszczonego interfejsu. Za ważniejszą zaletę tego typu rozwiązania można uznać jednak możliwość znalezienia znajomości bezpośrednio w swojej okolicy. Niektóre serwisy internetowe zaimplementowały już wcześniej to rozwiązanie, jednak to aplikacje na urządzeniach mobilnych wykorzystują pełen potencjał tej funkcji. Każda poszukująca relacji osoba może wybrać się do centrum swojego miasta, lub miejscowości z włączoną aplikacją i zobaczyć, który użytkownik jest dostępny w zasięgu paru kilometrów. Taka możliwość oczywiście bardzo ułatwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu. Portal randkowy dla młodzieży nie jest najczęściej w stanie zapewnić takiego komfortu. Aplikacje stają się popularne również dlatego, że dostępne są na smartfonach, a jak wszyscy wiedzą smartfony często odgrywają dużą rolę w życiu młodych.

Co ciekawe jednak aplikacja i portal nie zawsze muszą ze sobą konkurować. Internetowy serwis randkowy „eDarling” wypuścił własną aplikację mobilną, zatem można śmiało stwierdzić, że portal dopasowuje się do zmiennego rynku. Taką samą sytuację możemy zaobserwować na przykładzie portalu „Sympatia.pl”.

Inne rozwiązania zastosowane w aplikacjach randkowych.

Druga popularna aplikacja randkowa – „Badoo” – zawdzięcza swoją popularność połączeniu z portalem społecznościowym Facebook. „ZaadoptujFaceta” cieszy się z kolei popularnością z uwagi na fakt, że to panie wybierają panów. Ofertą bardziej skierowaną do młodych jest aplikacja „Skout”, która oprócz standardowych funkcji pokazuje również dostępne w okolicy wydarzenia kulturalne oraz imprezy, przez co umożliwia wspólne wybranie się na pobliski event. „Mamba” umożliwia zaczepki oraz wysyłanie prezentów, za to „Jaumo” charakteryzuje się możliwością wysłania serduszka, co oznacza natychmiastową gotowość do randki. Jak zatem widać oferta aplikacji jest bogata. Każda z nich stara się zaprezentować, nowe atrakcyjne dla młodzieży funkcje.

Portal randkowy dla młodzieży albo jego konkurent – aplikacja randkowa.

Wyciągając wnioski z przedstawionych wyżej informacji można stwierdzić, że granica między opcjami jakimi są portal randkowy dla młodzieży oraz aplikacja randkowa są dosyć płynne. Jesteśmy w stanie jednak stwierdzić, że serwisy randkowe oferują większą różnorodność jeśli chodzi o grupy docelowe np. wiekowe podczas gdy aplikacje taki wybór uśredniają. Aplikacje jednak również są różnorodne ze względu na zaimplementowane małe funkcje zapewniające bogactwo wrażeń. Należy jednak stwierdzić, że pod względem popularności na pierwszy plan wysuwają się obecnie aplikacje ze względu na łatwość i intuicyjność obsługi na urządzeniach mobilnych. Oba rozwiązania jednak spełniają swój cel jakim jest nawiązanie relacji uczuciowej jak i umożliwiają poboczne rozwiązania takie jak rozwój pasji czy przełamanie nieśmiałości a co za tym idzie rozwój samego siebie. Jako podstawowe cechy obu rozwiązań można wyróżnić niezobowiązującą formę oraz duże spektrum możliwości. Zarówno aplikacja jak i portal może być cennym narzędziem w spełnieniu zamierzonego celu. Należy odrzucić na bok stereotypy i uprzedzenia na temat tych rozwiązań, jak wiele osób, dzięki którym statystki liczby użytkowników alternatywnych możliwości randkowania ciągle rosną. W dzisiejszych czasach randkowanie w taki sposób nie powinno już nikogo dziwić.

Learn more about "Randki nastolatków"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.