Skip navigation

Nastolatki na portalach społecznościowych: Instagram i Facebook

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia, 2018 przez Kasia

Obecnie coraz większą rolę w życiu społecznym odgrywa internet. Szczególnie dużą popularnością cieszą sie portale społecznościowe, które umożliwiają komunikowanie się znajomym między sobą oraz wyszukiwanie zupełnie nowych kontaktów i zawieranie całkiem nowych znajomości. Codziennie coraz więcej polskich nastolatków korzysta z sieci społecznościowych takich jak Facebook, Twitter i Instagram, by znaleźć przyjaciół a najpewniej miłość. Odkryj, jak poznać singli w Twoim wieku dzięki Waszym ulubionym portalom społecznościowym!

Randki w sieciach społecznościowych

W dzisiejszych czasach udział portali społecznościowych znacznie wzrósł w Internecie. Takie aplikacje jak Facebook czy Instagram pozwalają swoim użytkownikom komunikować się ze znajomymi ale również z osobami o podobnych poglądach i tymi, którzy mają takie same hobby lub zainteresowania. Istotą portali społecznościowych jest możliwość korzystania z internetu, aby znaleźć starych znajomych, poszerzyć ich krąg o zupełnie nowe kontakty, poznać nowych przyjaciół, a może jeszcze więcej… Nasze wskazówki dotyczące randek pomogą Ci zrozumieć, dlaczego tak wielu singli używa portali społecznościowych do flirtowania. Chociaż podejście to może się różnić od konwencjonalnych serwisów randkowych, sieci społecznościowe wciąż oferują interesujący i skuteczny sposób wyszukiwania relacji w Internecie. Jednak wiele osób wciąż nie wie, jak i gdzie znaleźć podobnie myślących singli. Wybór odpowiedniej platformy społecznościowej i świadome korzystanie z narzędzi do filtrowania, które nam oferuje to najlepszy sposób na szybkie poznanie interesujących osób, a niekiedy na znalezienie wymarzonego partnera.

Jaki rodzaj znajomości na jakim portalu społecznościowym?

By zaaranżować spotkanie, które ma być rozrywką bez zobowiązań, nie ma obecnie lepszego sposobu niż sieci społecznościowe, ale które są najlepsze? Możemy skorzystać z klasyków: któż z nas nie ma profilu na Facebooku (Jeszcze nie masz? Najwyższy czas opuścić jaskinię!). Obecność w sieciach społecznościowych jest niezbędna, gdy poważnie myślisz o umówieniu się online.

Ale do rzeczy, Facebook z założenia nie był pierwotnie zaprojektowany jako sieć dla tych, którzy szukają miłości. Jego głównym celem było raczej stworzenie miejsca w którym będziemy mogli dzielić się ze swoimi znajomymi, tymi w realu jak również poznanymi w sieci swoimi wydarzeniami z życia czy pomysłami na nie. Swoistą alternatywą dla Facebooka stał się modny ostatnio Instagram postrzegany początkowo jako portal dla elit. Od czasu jego powstania pojawiło się wiele innych stron, i portali które warto rozważyć. Niektóre nowe sieci, o charakterze raczej wyszukiwarek osób o określonych cechach, są obecnie na fali. Przy pomocy różnych filtrów pozwalają łączyć się tysiącom nieznajomych. Pomimo, że ich nowi członkowie to z reguły single bądź ciekawe pary, które chcą dodać trochę pikanterii do swojego związku, to te portale społecznościowe są raczej lepsze dla ulotnych spotkań niż poważnych związków. Chociaż w świecie randek internetowych nie ma jasno postawionych reguł rzeczy możliwych i nierealnych, każda relacja jest inna od reszty i wyjątkowa, a jej finał zawsze pozostaje niewiadomą.

A co z aplikacjami randkowymi?

Obecnie dzięki rozwojowi bezprzewodowej sieci internetowej jesteśmy w nieustającym kontakcie ze światem, wystarczy że mamy przy sobie urządzenie pozwalające nam na zalogowanie się do sieci jak: smartphone, smartwatch, tablet, laptop itp. Sytuacja ta z pewnością znacznie przyspieszyła zawieranie kontaktów między nieznajomymi, dzięki aplikacjom wykorzystującym potencjał geolokalizacji smartfonów, służącym do odkrywania społecznościowego. Choć kilka lat temu było to niemożliwe, teraz jesteśmy w stanie dowiedzieć się, który z otaczających nas ludzi jest singlem, nawet jeśli są doskonale maskującymi się nieznajomymi!

Jednym z największych hitów w tej chwili jest aplikacja o nazwie Tinder ! Bardzo prosty w użyciu, za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu, może zlokalizować geograficznie wszystkich innych zarejestrowanych użytkowników Tinder w obrębie nieograniczonej liczby kilometrów. Ta aplikacja nie jest jedyną w swoim rodzaju i jest częścią nowej generacji aplikacji, dzięki którym wirtualne spotkania staną się niewiarygodnie proste.

Portale społecznościowe, w tym Facebook, Twitter i Tinder, świetnie nadają się do nawiązywania kontaktów z nieznajomymi, ale czy znasz najbardziej skuteczne techniki flirtowania w sieciach społecznościowych?

Możesz zmaksymalizować możliwości nawiązywania kontaktów, unikając najczęstszych błędów popełnianych przez singli na Facebooku.

Dzisiejsze aplikacje do randkowania na smartfony rozchodzą się w zastraszającym tempie, w tym Tinder: który idealnie nadaje się do szybkich spotkań.
Wszyscy single tworzący profil na Tinderze wysyłają tę samą wiadomość: jestem zainteresowany/na „randką„!

Teraz gdy już wiesz jak korzystać z portali społecznościowych jak Instagram, Twitter czy Facebook, oraz aplikacji jak Tinder nie pozostaje Ci nic innego jak włączyć się do sieci i skutecznie poszukiwać singli w swoim wieku, mając nadzieje, że znajomość którą uda Wam się nawiązać okaże się trwała w czasie, a być może nie tylko wirtualna.

Na co czekasz ? Nie zwlekaj dłużej do dzieła!

Learn more about "Randki nastolatków"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.