Skip navigation

Pierwsza randka: 4 skuteczne wskazówki, które decydują o tym, czy randka w ciemno zakończy się powodzeniem

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia, 2018 przez Kasia

Nie ma idealnej formuły, która wyjaśniałaby, jak znaleźć miłość swojego życia.

Obecnie w Polsce miliony singli sięga po alternatywne sposoby znalezienia swojego życiowego partnera, które wymagają wyjścia poza swoją strefę komfortu – dobrze znany kra społeczny swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. Tymi alternatywnymi sposobami są portale randkowe, aplikacje randkowe, a nawet programy telewizyjne, takie jak na przykład Pierwsze Randki, dla których randka w ciemno jest idealną okazją ku temu, aby wyswatać dwoje ludzi.

Największą obawą, którą implikuje poznawanie nowych osób przez portal randkowy, jest niepewność co do tego, jakich singli spotkasz. Nawet jeśli zainicjujesz wymianę wiadomości, tak naprawdę właściwie nie wiesz, jakim człowiekiem jest osoba po drugiej stronie.

Pierwsze spotkanie zawsze jest źródłem stresu. Pierwsza randka to zarazem swego rodzaju randka w ciemno, podczas której bardzo często oczekiwania obu stron rozmijają się ze stanem faktycznym.

Poniżej przedstawiamy przewodnik, który zawiera wskazówki ukierunkowane na to, aby Twoja randka zakończyła się sukcesem.

4 podstawowe triki, które sprawią, że randka w ciemno stanie się sukcesem.

1. Nie spóźniaj się!

Pójście na romantyczne spotkanie, jakim bez żadnego cienia wątpliwości jest randka w ciemno, i zorientowanie się, że Twój partner się spóźnił, są niezwykle irytujące. Ludzie niechętnie poświęcają swój czas na czekanie podczas spotkania, zwłaszcza jeśli nie znają osobiście swojego partnera do rozmowy.

Spóźnienie się na tak ważne wydarzenie, jakim jest randka, to postawa dyskwalifikująca. Jest to bowiem ewidentna oznaka złych manier oraz braku zainteresowania. Ponadto, zwróć uwagę na fakt, że singiel zajęty czekaniem na nieznajomą osobę nie może w tym czasie spotkać się z nikim innym.

2. Pierwsze wrażenie jest istotne! Ubierz się jak najlepiej!

Wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenie jest kluczowe, jeśli chcesz, aby Twoja randka w ciemno zakończyła się happy endem.

Pomyśl przez chwilę o stroju, który nosisz. Upewnij się, że ubrania, które masz na sobie, są ładne oraz wygodne, a zarazem nie są zbyt swobodne.

Cały sens ubrania sprowadza się do tego, aby zademonstrować, jak ważna jest dla Ciebie randka. Musisz postawić zatem na schludny strój, który będzie zupełnie inny od Twojego podkoszulka, ulubionych starych dżinsów oraz pary trampek.

Wybierz więc coś stosownego na tę okazję i coś, co będzie doskonale odzwierciedlać charakter miejsca, w którym odbędzie się pierwsza randka.

3. Nigdy nie mów o swoim ex!

Randka w ciemno jest idealną sposobnością, aby poznać kogoś nowego. Jeśli zadziała chemia, wspomniane spotkanie może być zalążkiem poważnej relacji w przyszłości.

Pierwsza randka nie jest dobrą okazją do tego, aby podejmować drażliwe tematy, takie jak na przykład Twoje konkretne życzenia (albo ich brak), zawarcie związku małżeńskiego, czy posiadanie potomstwa w przyszłości.

Rozwodzenie się nad historią Twoich dotychczasowych randek również nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli oboje pragniecie poważnej relacji, dyskutowanie na temat byłych partnerów po prostu mija się z celem. Randka w ciemno jest przede wszystkim okazją do znalezienia partnera życiowego. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że przyczyny niepowodzeń naszych romantycznych relacji nie są tematem, który może wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie podczas tego spotkania.

Randka w ciemno ma na celu zainspirowanie cudownej i inspirującej rozmowy oraz możliwie najlepsze poznanie partnera!

4. Korzystanie z telefonów komórkowych jest zdecydowanie nie na miejscu.

Sprawdzenie smartfonu po to, aby zobaczyć, co się dzieje w mediach społecznościowych oraz w świecie zawsze będzie pokusą.

Niemniej jednak randka w ciemno i siedzenie naprzeciw kogoś, kto jest skoncentrowany jedynie na swoim smartfonie oraz ignoruje to, co masz o powiedzenia, są niezwykle frustrujące.

Pierwsza randka skłania do tego, aby pozostawić swój smartfon w domu, nawet jeśli Twoją jedyną motywacją było wysłanie do przyjaciela wiadomości informujących o tym, że spotkanie nie rozwija się w dobrym kierunku.

Jeśli nie bawisz się dobrze ani nie czujesz się swobodnie, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nieskrywana i pozbawiona perfidii szczerość oraz zakończenie spotkania.

Jeśli randka w ciemno zakończyła się rozczarowaniem, najlepiej rozstać się w zgodzie. Nawet jeśli nie doszło do romantycznego zauroczenia, nigdy nie wiadomo, czy to spotkanie nie jest impulsem do wytworzenia się prawdziwej i głębokiej przyjaźni.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.