Skip navigation

Proste sposoby, by bez zbędnego stresu przetrwać pierwszą randkę

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2017

Pierwsza randka. Te dwa proste słowa oznaczają bardzo wiele dla wszystkich aktywnych randkowiczów poszukujących długoterminowego związku.

Jest to przecież pierwsza chwila, w trakcie której poznasz kogoś, kto po jakimś czasie, gdy już przekonacie się, że jeśli jest między Wami chemia, a w dodatku jeśli stwierdzicie, że czujecie się komfortowo w swoim towarzystwie – może stać się Twoim przyszłym, życiowym partnerem.

To właśnie jest ten główny powód dlaczego wielu ludzi czuje się bardzo niespokojnie, jeśli chodzi o kwestię pierwszej randki z kimś, w szczególności jeśli jest to randka z kimś, kogo mieli okazję poznać na portalu randkowym, a nie w rzeczywistości. Wiele osób twierdzi, że paraliżująca dla nich jest obawa przed tym, że bardzo łatwo można zrujnować Wasze pierwsze wspólne pierwsze spotkanie, a tym samym stracić być może jedyną szansę lepszego poznania osoby, która okazała się naprawdę interesująca i której romantyczny potencjał wydawał się być bardzo obiecujący.
Szczęśliwie dla wszystkich, istnieje bardzo wiele sposobów na uspokojenie nerwów i sprawienie, że Wasze spotkanie pójdzie znacznie bardziej gładko, niż to sobie sami wcześniej wymarzyliście.

Poniżej znajduje się lista kilku wskazówek, które powinny pomóc znacząco zmniejszyć Twój niepokój, jakże naturalny przed randką, a które dodatkowo mogą pomóc Ci w pełni cieszyć się z randek.

Zaplanuj gdzie wybierzecie się na pierwszą randkę

Jeśli będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem kiedy odbędzie się Wasze pierwsze spotkanie, będzie Ci tym samym łatwiej wyobrazić sobie jak to wszystko może wyglądać. Wykorzystaj czas, jaki dzieli Cię od zbliżającej się randki, aby przygotować się i spokojnie dobrać odpowiedni do tej okazji strój. Dzięki temu możesz również zaoszczędzić trochę czasu, by nie musieć martwić się o drobiazgi typu – czego się mogę tam spodziewać, albo czy będę się tam czuć komfortowo.

Najważniejsze jest to, że można uniknąć tego niekomfortowego dla obu stron przekomarzania się „Ty wybierz miejsce; nie, lepiej Ty wybierz”. Zamiast tego chyba lepiej się skoncentrować na osobie, którą masz przed sobą!

Rozważ wybór takiego miejsca, w którym będziecie mogli spokojnie rozmawiać i naprawdę poznać się nawzajem.

Jeśli wspólne siedzenie przy stole, picie drinków i interesująca, spokojna rozmowa twarzą w twarz jest dla Ciebie odrobinę zbyt onieśmielająca podczas pierwszego spotkania, możesz spróbować zorganizować bardziej aktywną randkę, podczas której będziecie mogli lepiej się poznać w trakcie wspólnych aktywności – sportu, tańca etc.

Chodzi o to, abyście oboje mogli cieszyć się chwilą i zaczęli poznawać się trochę w spokojnych, relaksujących warunkach, zamiast zastanawiać nad tym, co tak naprawdę powinniście powiedzieć, albo kto się powinien jak zachowywać, abyście przekonali się nawzajem jaki świetny wybór stanowicie.

Przygotuj kilka ciekawych tematów do rozmów

Spontaniczność często jest jednym z kluczowych elementów w romansowaniu i uwodzeniu, ale jeśli pod żadnym pozorem nie chcesz znaleźć się w sytuacji w której przestrzeń jest wypełniona niezręczną ciszą, najlepiej wcześniej przygotować sobie kilka tematów do rozmowy, aby upewnić się, że wszystko pójdzie płynnie i sprawnie.
Nie trzeba oczywiście planować całej rozmowy, ale całkiem niezłym pomysłem jest, aby wprowadzić do rozmowy kilka interesujących tematów, jeśli oczywiście nie chcesz spędzić całego wieczoru na myśleniu „o czym dalej rozmawiać”.

Obniż swoje oczekiwania

Wszyscy marzymy o znalezieniu Pana Doskonałego lub Tej Właściwej Kobiety i często stresujemy się koncepcją miłości od pierwszego wejrzenia, jednak najlepszym sposobem złagodzenia napięcia jest patrzenie realnie na sytuację.
Jeśli myślisz o swojej randce jako o okazji do spędzenia miłego czasu z kimś ciekawym, a nie czujesz presji, by akurat tego wieczora odnaleźć miłość swojego życia, to będzie Ci znacznie łatwiej opanować zdenerwowanie i pokazać swoje prawdziwe ja!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.