Skip navigation

Nawyki randkowe wśród młodych – jak się spotykają polscy Milenialsi?

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia, 2018

Rewolucja randkowa on-line zmieniła sposób, w jaki młodzi single łączą się i inicjują związki. Spotkania i randki nigdy nie były tak łatwe, wygodne i szybkie, jak podczas korzystania z internetowych platform randkowych. Jednak nowe technologie zmieniły także nawyki randkowe wśród młodych. Sposób, w jaki młodzi Polacy się umawiają uległ w ostatnich latach zdecydowanej zmianie.

Młodzi ludzie starają się unikać kontaktu twarzą w twarz

Millenialsi komunikują się ze sobą w inny sposób, w porównaniu do osób zainteresowanych randkami z poprzedniego pokolenia. Badania naukowe pokazały aktualne nawyki randkowe wśród młodych. Polscy Milenialsi – single korzystają z portali społecznościowych, serwisów randkowych, aby umawiać się na randki i znaleźć potencjalnego partnera.

Wolą używać nowych technologii do testowania partnerów, aby uniknąć bezpośredniej konfrontacji z drugą osobą. Sondaż przeprowadzony w 2010 r. ujawnił, że 27% kobiet zostało co najmniej raz zdyskwalifikowanych za pośrednictwem jednokierunkowej technologii cyfrowej komunikacji na podstawie internetowej weryfikacji. Kolejne badanie przeprowadzone w 2014 r. przez YouGoV / Huffington Post wśród 1000 singli pokazały, że tylko 18% Milenialsów zginęło, a 16% zostało zaatakowało kogoś, aby uniknąć włamania.

Polscy single kontra polskie singielki: W jaki sposób młodzi ludzie kończą związki?

Na przekór wszystkiemu, większość samotnych mężczyzn, bo około 80% według sondażu z 2010 r. uważa, że powinno dojść do zerwania. Coraz więcej osób unika bezpośredniego zakończenia znajomości. Badanie wykonane przez aplikację randkową POF w 2016 roku pokazuje, że mężczyźni (także kobiety) naprawdę ćwiczą „sztukę zrywania”, by uniknąć zerwania „twarzą w twarz”. Kobiety – singielki są nieco bardziej niezdecydowane, niż mężczyźni-single, którzy zwykle zrywają właśnie wirtualnie. Kolejne badanie z 2016 r. pokazują, że siedem na każde 10 singli dzieli się on-line swoimi wrażeniami z zakończenia związku, a tylko 18% ma odwagę spotkać się z partnerem osobiście, aby zakończyć związek. Robią to przez SMS, e-mail, telefon lub portale społecznościowe.

Złe nawyki randkowe wśród młodych ludzi

Większość Milenialsów uważa, że zerwanie podczas bezpośredniego spotkania jest najszczerszym sposobem zakończenie związku, ale dziś nie postępuje się w ten własnie sposób. W dzisiejszych czasach jest więcej młodych ludzi, którzy informują na bieżąco swoich randkach i wolą wirtualne zerwania.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.