Skip navigation

Jak uniknąć sabotażu własnego związku?

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2017

Miłość jest podróżą, podczas której poznajemy zarówno siebie, jak i własnego partnera.

Istnieje wiele czynników zewnętrznych, które mogą sprawić, iż randki oraz romantyczny czas szybko zepsuje się.

Mimo to, znalezienie odpowiedniego partnera oraz nawiązanie odpowiednich relacji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Na przekór tradycyjnemu przysłowiu, jakoby natrafienie na miłość miało miejsce w najmniej oczekiwanym momencie oraz stwierdzeniu, iż to los pociąga za sznurki, obecnie osoby samotne stosują wymówki, aby uniknąć emocji związanych z miłością oraz – tym samym – ograniczyć własny angaż w relacje międzyludzkie.

Czy sam emocjonalnie sabotujesz relacje romantyczne? Doktor Lisa Firestone, dyrektor do spraw badań i edukacji w Stowarzyszeniu Glendon, a także ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich twierdzi, iż ludzie boją się miłości.

Obawa przed okazaniem własnych emocji ukochanej osobie

Będąc w poważnym związku, wymaga się od siebie – nawzajem – nie tylko intymności, ale także i dzielenia się własnymi zainteresowaniami z drugą połówką oraz okazywania i dzielenia się emocjami wraz z nią. Jest to jednak coś, na co nie każdy może być odpowiednio przygotowany.

W ren sposób zasłaniasz się pewną tarczą oraz sam stawiasz w trudnej sytuacji. Wiele singli poszukuje osób w podobnej sytuacji, tak jak i osoby będące już w związku, które często unikają emocji, tym samym używając wymówek, aby zniechęcić drugą połówkę do siebie, a tym samym – nie zranić jej.

Niemniej jednak, dr Firestone sugeruje i doradza, co robić, aby uniknąć bólu, a także odrzucania oraz odpychania swoich stałych, bądź potencjalnych partnerów.

Tworzenie niesamowitej więzi w celu uniknięcia zranienia przez swojego partnera

Wiele osób cierpi z powodu miłości, a co za tym idzie – ma tendencję do budowania pewnej więzi, gdzie widzą własne życie romantyczne w sposób wyidealizowany, ograniczając w ten sposób prawdziwe uczucia oraz utrzymując własnych partnerów na pewien dystans. Może to być przyczyną końca związku.

Eksperci w dziedzinie miłości sugerują, iż ma to związek z wczesnymi doświadczeniami danej osoby, a niektóre z nich mogą mieć swoje źródła nawet we wczesnym dzieciństwie. Najczęściej sytuacje te nie zostały do dziś wyjaśnione.

Najlepsze rozwiązania w celu uniknięcia sabotowania swojego związku

Jeśli z jakiegoś powodu jesteś osobą, która unika dzielenia się emocjami z kobietą/mężczyzną oraz sabotujesz własne relacje, bądź też randki oraz jesteś samotny, najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest przejęcie kontroli nad swoimi uczuciami oraz lepsza komunikacja z drugą połówką.

Kiedy już dowiesz się, jakie są twoje pragnienia, a także obawy – dziel się z nimi bez większego strachu z własnym partnerem w miłości. Dzięki temu, będziesz w stanie łatwo oraz w prosty sposób mógł zaangażować się i przygotować do zachowania i dzielenia się chwilami romantycznymi, intymnymi oraz – co ważne – będziesz cieszyć się długoletnim związkiem.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.