Skip navigation

Randki on line: wszystko, co powinniście wiedzieć na temat stron randkowych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13 marca, 2018

Strony randkowe to innowacyjny pomysł, który zrodził się przed kilkoma laty w celu ułatwienia singlom wzajemnych kontaktów i wsparcia w zawieraniu związków. W naszym kraju istnieją już setki portali tego typu. Nowoczesne randki on line pozwalają każdemu na znalezienie partnera, bratniej duszy albo nawiązania niezobowiązującej znajomości. Ich głównym celem jest ułatwienie komunikacji i rozwoju relacji – zarówno tych o charakterze matrymonialnym, jak i nie wychodzących poza kategorie czysto przyjacielskich.

Randki on line – pełny przewodnik: od zupełnie darmowych portali po serwisy premium

Każdego dnia coraz większa liczba singli w Polsce umawia się na randki on line.

Istnieją różne portale randkowe, które stawiają sobie za zadanie odpowiedź na zróżnicowane zapotrzebowanie korzystających z nich osób. Idzie za tym także dostępność większej lub mniejszej ilość użytecznych narzędzi. Portale o bardziej ogólnym charakterze oferują zazwyczaj podstawową bazę danych i współpracującą z nią wyszukiwarkę, podczas gdy bardziej zaawansowane mogą zamiast tego stosować udoskonalone algorytmy, aby tym skuteczniej dopasować do siebie potencjalnych partnerów pod względem cech, mających istotne znaczenie w tworzeniu romantycznych relacji. Wiele spośród bardziej rozbudowanych platform zapewnia również profesjonalne szkolenia dotyczące budowy związków oraz unikalne dodatki.

W zależności od ilości oferowanych usług, pewna część darmowych platform może również udostępniać płatne subskrypcje. Strony najlepiej oceniane przez użytkowników często wymagają miesięcznej lub rocznej subskrypcji, podczas gdy inne mogą zamiast tego pobierać opłatę za rozszerzone członkostwo od już zarejestrowanych na nich użytkowników i to tylko od mężczyzn.

Bez względu na ewentualne opłaty lub oferowane funkcje, wybór właściwej platformy wymaga spełnienia podstawowego warunku: dokładnego uświadomienia sobie, jakiego rodzaju związku poszukujemy.

To jedna z pierwszych rzeczy, które należy mieć na uwadze wykorzystując portale randkowe.

Jeżeli wiesz, czego dokładnie oczekujesz od spotkań w sieci i z kim chcesz się umówić na randkę, wtedy wybór odpowiedniej społeczności wśród polskich singli okaże się znacznie łatwiejszy.

Faktem, który nie ulega wątpliwości jest to, że prawie wszystkie portale randkowe w Polsce pozwalają na darmową rejestrację. Możesz korzystać z podstawowych narzędzi bez opłat, ale by w pełni cieszyć się dodatkowymi funkcjami prawdopodobnie będziesz musiał wybrać subskrypcję w wersji premium. Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwych alternatyw wyboru, przeczytaj nasz artykuł: Darmowe portale dla singli czy te płatne: które są najlepszym wyborem?

Niezobowiązujący flirt czy poważny związek? Podstawowe dylematy podczas korzystania z randek online

Niektóre strony randkowe mają bardzo ogólny profil, podczas gdy inne nastawione są na spełnienie oczekiwań tych spośród swoich użytkowników, którzy zainteresowani są bardziej poważnym związkiem.

Dawno już zauważono, że w dzisiejszych czasach ci, którzy poszukują miłości przez duże „M” mają nad wyraz wysokie oczekiwania. Pragną by ich uczucia znajdowały się na pierwszym miejscu, by historie partnera i ich własne przystawały do siebie. A wreszcie wielu z nich chce także odkrywać, jakie cele w życiu mają inni członkowie portalu.

Jeszcze kilka lat temu, wielu polskich singli nie miało przekonania do zjawisk typu randki on line.

Zdarzali się nawet sceptycy, którzy uważali że szukanie partnera w internecie to zajęcie dla osób, które są już chyba bardzo samotne i pragną za wszelką cenę kochać oraz być kochanymi. I to do tego stopnia, że interakcje z zupełnie nieznanymi osobami nie robią im wielkiej różnicy.

Na szczęście czasy się zmieniły i teraz poszukiwanie partnera w sieci nie jest już czymś, czego trzeba się wstydzić, bądź ukrywać przed bliskimi. Wręcz przeciwnie. Single w Polsce uwielbiają randki on line.

Dlaczego tak się dzieje? Najważniejszy powód to ten, że w ten sposób każdy otrzymuje szansę na spotkanie interesujących ludzi, przyjemność randkowania, a wreszcie znalezienie wymarzonego partnera!

Ludzie mówią, że miłość zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie, a portale organizujące randki on line znacznie zwiększają szanse każdego singla w Polsce na zetknięcie się z kimś specjalnym, z kim warto wchodzić w poważny związek.

Randki on line: dla każdego, kto na serio szuka drugiej połówki

W Polsce jest mnóstwo stron dla singli, którzy poszukują poważnego związku.

Klasyczne portale randkowe wiążą swoich użytkowników biorąc głównie pod uwagę wiek, miejsce zamieszkania i zainteresowania. Wystarczy stworzyć profil, dodać własny opis i kilka ciekawych zdjęć – a w parę chwil potem możesz już przeglądać profile singli, którzy mieszkają niedaleko ciebie.

Każda platforma działa w oparciu o trochę inne zasady, ale w przypadku większości z nich pierwsze lody przełamiesz przy pomocy „lajka”, przyznając go użytkownikom, którzy budzą twoje zainteresowanie. Jeżeli będzie ono odwzajemnione, wówczas możecie poznać się lepiej, wysyłając prywatne wiadomości, dopóki – rzecz jasna – nie umówicie się na pierwszą randkę.

Podobieństwa to kolejny kluczowy element, jaki biorą pod uwagę popularne portale oferujące randki on line. Niektóre strony działają podobnie jak tradycyjne swatki, dobierając singli pod kątem rysów osobowościowych.

Randki online to jedna z podstawowych opcji dla nastolatków, którzy chcą zawrzeć swój pierwszy związek.

O ile popularne portale randkowe umożliwiają im większą różnorodność w dziedzinie doboru metod wzajemnej komunikacji, o tyle specjalne aplikacje mogą być doskonałą alternatywą dla nastoletnich singli w Polsce.

Serwisy takie jak Tinder, jego mobilna wersja lub Sympatia znacznie zwiększyły ilość odsłon właśnie za sprawą singli w wieku dojrzewania.

Ale strony randkowe nie zostały stworzone tylko z myślą o bardzo młodych użytkownikach. Dojrzali ludzie, flirtujący ze sobą w sieci, to coraz popularniejszy trend w Polsce.

Mężczyźni i kobiety po 45 roku życia, którzy nie pozostają w związkach, także mogą znaleźć towarzysza życia na jednym z portali, powstałych specjalnie z myślą o dojrzalszych użytkownikach.

Przy okazji tematu, jakim są randki on line, warto zauważyć, że okazyjne związki i flirt są już także na porządku dziennym.

Niekiedy określane jako „figlarne”, działające w trybie nocnym platformy są skierowane do określonych grup. Niektóre z nich mogą zrzeszać „swingujące” pary, które poszukują łatwej zabawy, albo oferować prywatne wirtualne spotkania. Ich główne zalety to możliwość uwodzenia bez żadnych tabu, spotkania bez typowo konwencjonalnego sztafażu, a nawet sposób na uniknięcie ognistych zabaw pod kołdrą we dwoje.

Niezobowiązujące spotkania także są popularne wśród polskich singli, decydujących się na randki on line.

Jednorazowy wyskok, dyskretny związek, a może przygoda życia? Profilowane strony randkowe konsekwentnie przyciągają ciągle rosnącą liczbę użytkowników.

Randki on line czy randki offline?

Poszukiwanie miłości przez internet to coraz wyraźniejszy trend w Polsce. Nadal jednak wiele osób preferuje spotkania twarzą w twarz.

Które rozwiązanie jest najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda z tych opcji zawiera liczne „za” i „przeciw”.

Podczas gdy spotkanie na żywo daje ci możliwość bezpośredniego kontaktu i osobistej oceny (możesz wyczytać język ciała twojej potencjalnej sympatii), randki on line zwiększają twoje możliwości spotkania tabunów singli w krótkim przeciągu czasu i znalezienia wśród nich osoby, która jest tego warta!

Kolejną zaletą portali randkowych jest to, że masz pewność, iż wszyscy członkowie społeczności są wolni. To nie to samo, co wypad do klubu nocnego, w którym musisz się dobrze naszukać, aby znaleźć innych potencjalnych singli, a potem próbować na ślepo, nie mając pewności, czy osoba którą wybierasz jest wolna czy nie.

Jeśli po wymianie kilku wiadomości nie ma między wami chemii, portale randkowe pozwalają wam pozostać przyjaciółmi i podejmować próby z kolejnymi osobami.

Elektroniczne swatki pomagają ci zawęzić wyszukiwanie pod kątem kluczowych czynników, takich jak podobieństwa, związki emocjonalne i cechy osobowościowe, zanim przedstawią ci potencjalnych partnerów.

To bardzo użyteczne narzędzie do filtrowania osób, z którymi umówilibyśmy się najchętniej!

Kluczowa sprawa to odpowiednie wyważenie: Randki on line i w realu nie powinny się wykluczać.

W gruncie rzeczy, portale randkowe powinny służyć za punkt startowy do pierwszego spotkania w cztery oczy.

To prawda, że niektórzy używają ich po prostu do zawierania przyjaźni i pogadanek z innymi singlami, ale większość poszukuje w ten sposób ewentualnego partnera.

Dlatego najlepsza strategia to wchodzenie w interakcje z kilkoma osobami, o których możemy przypuszczać, że stanowią dobry materiał na partnera, sprawdzenie czy zaiskrzy i zaplanowanie pierwszego spotkania w celu uwolnienia chemii.

Zaleca się zadać kilka podstawowych pytań naszym potencjalnym typom, ale jak tylko poczujesz się na tyle pewnie, by spotkać tę osobę twarzą w twarz, zaproś go/ją na randkę.

Strona, oferująca randki on line nie powinna być czymś na wzór Facebooka, Instagramu czy innej sieci społecznościowej, w której spędzasz niezliczone godziny na socjalizowaniu się, ale czymś bardziej na kształt LinkedIn, dedykowanym singlom w Polsce: miejscem, w którym możesz nawiązać pierwszy kontakt z idealnym kandydatem, takim, który mógłby towarzyszyć ci w twojej nowej miłosnej przygodzie.

Co należy brać pod uwagę, umawiając się na randki on line?

 • Zastanów się nad tym, jakiego rodzaju związku poszukujesz
 • Użyj porównywarki, by znaleźć najlepsze portale randkowe w Polsce: wybieraj spośród tych, które oferują poszukiwanie związków na serio, idealny dobór partnera, randki nastolatków i seniorów, niezobowiązujące spotkania…
 • Przejrzyj opinie i oceny innych użytkowników przed wyborem właściwego portalu.
 • Śledź na bieżąco blog randkowy, aby odnaleźć wskazówki na to, jak najlepiej wykorzystać twoje doświadczenie w randkowaniu on line.
 • Wybierz adres mailowy, którego będziesz używać tylko w tym celu, podczas darmowej rejestracji w jednym z tych serwisów.
 • Poświęć trochę czasu na stronę „O Mnie” i wybór zdjęć, które dodasz do swojego profilu.
 • Korzystaj aktywnie ze strony i dostępnych funkcji: ślij lajki , pokazuj swoje zainteresowanie innymi użytkownikami, używaj zaawansowanych narzędzi wyszukiwania do filtrowania rezultatów, proponuj przełamywanie lodów, dołącz do chat room-u, wysyłaj prywatne wiadomości…
 • Nie wahaj się skontaktować z obsługą klienta, jeżeli potrzebujesz porady na temat korzystania z platformy albo po prostu chcesz poinformować o innym użytkowniku.
 • Zachowaj poczucie rzeczywistości! Randki on line wymagają pewnego nakładu czasu, ale są zdecydowanie szybsze niż konwencjonalne randki.
 • Miej otwarty umysł: pomyśl, że każda rozmowa może prowadzić do pierwszej randki!
 • Używaj serwisu jako punktu wyjścia do spotkań i interakcji z singlami z twojej okolicy, ale pamiętaj, że głównym celem jest realne spotkanie z drugą osobą!
 • Postaraj się poznać swoją potencjalną sympatię zanim spotkacie się osobiście, ale jak tylko dojdziesz do wniosku, że warto poznać się w realu, zrób to i zaplanuj pierwsze spotkanie!
 • Last but not least, baw się dobrze!

Randki on line mogą okazać się niezapomnianym doświadczeniem! Znalezienie odpowiedniej strony randkowej nie musi koniecznie być drogą przez mękę. Ranking, zestawiający najlepsze portale randkowe w Polsce, może okazać się znakomitą pomocą. Musisz tylko dokładnie określić własne oczekiwania i spróbować szczęścia na portalu, który jest otwarty dokładnie na ludzi takich jak ty!

 • Obecnie działają setki stron, które łączą ze sobą ludzi, ale jeśli chcesz wiedzieć, które z nich są najlepsze i cieszą się największym zaufaniem wśród singli w Polsce, to koniecznie sprawdź nasz przewodnik omawiający popularne portale randkowe.
 • Każdego dnia coraz więcej młodych ludzi używa aplikacji i portali internetowych w celu znalezienia miłości. Dowiedz się jak nastoletnie single umawiają się dziś na randki w Polsce!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.