Skip navigation

Bezpieczeństwo w randkowaniu internetowym: znaczenie weryfikacji danych przed pójściem na randkę

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2017

Korzystanie z usług portali randkowych stało się obecnie czymś naturalnym, dzienną rutyną dla wielu samotnych osób szukających dla siebie kogoś wyjątkowego.

Dzięki tego typu portalom, możesz w prosty sposób poznać wiele interesujących, niezwiązanych mężczyzn i kobiet o podobnych zainteresowaniach oraz ekscytować się niezapomnianymi randkami, tak długo aż znajdziesz wreszcie właściwego partnera.

Jednakże, pomimo tego, że twoje szanse na znalezienie kogoś nadającego się na długotrwały związek są dość wysokie, korzystanie z portali przeznaczonych dla zawodowych randkowiczów może być czasem prawdziwym koszmarem.

Najlepszym przykładem może być historia, która podbiła czołówki gazet jakiś czas temu. Pewna kobieta z Nowej Zelandii poznała przez popularną aplikację randkową mężczyznę ze Złotego Wybrzeża. Wszystko skończyło się tragicznie, kiedy została dosłownie (jak to wynika z raportów) uwięziona w apartamencie mężczyzny i próbowała uciec, próbując zejść po poręczach balkonu. Na nieszczęście, jej próba ucieczki skończyła się śmiertelnym upadkiem z wysoka.

Dokonaj weryfikacji danych, żeby dowiedzieć się nieco więcej o twojej internetowej randce

Internetowe randkowanie może być naprawdę wspaniałym doświadczeniem i jeśli chcesz się tego upewnić, to rzeczywiście tak jest. Istotne jest, żeby przed twoją pierwszą randką dowiedzieć się jak najwięcej jak tylko możesz o twoim potencjalnym partnerze.

Nowe technologie i portale społecznościowe to wręcz niesamowite narzędzia na znalezienie informacji o osobie z którą zamierzasz pójść na randkę.

Oczywiście, prywatność poważna sprawa, lecz żeby upewnić się, że twoje „śledztwo” nie pójdzie na marne, najlepiej będzie wyszukać twoją randkę w google i prześledzić jej obecność na portalach społecznościowych jak Facebook, Twitter albo Instagram.

Zasiegniesz się nie tylko informacji świadczących o autentyczność profilu, lecz także dowiesz się, jak twoja przyszła randka się zachowuje i jak porozumiewa się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, a także dowiesz się wiele o jego/jej zainteresowaniach, co może pomóc przy „przełamaniu lodów” podczas rozmowy twarzą w twarz.

Jednakże, trzymaj nerwy na wodzy i zachowaj dyskrecję. Jeśli, prykładowo, wymieniliście się numerami telefonów a nie linkami do portali społecznościowych, to nie wysyłaj potem prośby o zaproszenie do znajomych, gdyż można naprawdę zrazić wielu ludzi takim zachowaniem.

Zaufaj instynktowi i spotkaj się z twoją internetową randką w zatłoczonym miejscu publicznym

Po podjęciu odpowiednich środków i jeśli wy dwoje jesteście gotowi spotkać się offline, upewnij się, żeby twoje pierwsze spotkanie odbyło się w miejscu publicznym i żeby twój przyjaciel lub członek rodziny wiedział, gdzie przebywasz i kim jest twoja randka.

Upewnij się, że ufasz sobie. Jeśli podczas spotkania poczujesz, że coś dzieje się nie tak, nie wahaj się i zakończ randkę, grzecznie się tłumacząc i wyjdź.

Biorąc pod uwagę te wskazówki co do ostrożności, macie gwarancję, że szanse, że będziecie mieli okropną randkę są nikłe.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.