Skip navigation

Czy internetowe randkowanie jest bezpieczne?

Niemal wszystkie portale randkowe mają system wykrywający fałszywe profile i oszustów, ale ważne jest by brać pod uwagę podstawowe, zdroworozsądkowe wskazówki w celu uniknięcia bycia zwiedzonym. Tak jak na innych stronach internetowych, nie dziel się informacjami osobistymi z kimś, kogo ledwie znasz. Najlepszym, i ostrożniejszym wyjściem jest zaaranżowanie pozasieciowej randki z kimś, kogo już poznałeś w internecie wymieniając się wiadomościami poprzez prywatny czat, który same w sobie posiadają portale randkowe. Bezpieczeństwo i zachowanie prywatności to bardzo ważne kwestie dla singli, którzy próbują randkować online. Kiedy rejestrują się w serwisie randkowym, często zastanawiają się, w jaki sposób chroni się ich dane i dotyczące ich delikatne informacje. W internecie może zdarzyć się wszystko. Platformy swatające singli nie są wyjątkiem. Witryny randkowe mają te same zabezpieczenia co platformy innego typu. Większość z nich pieczołowicie chroni bezpieczeństwo danych użytkowników, tak aby mogli oni swobodnie i bez jakichkolwiek obaw korzystać z serwisu.

Najlepsze serwisy randkowe stosują złożone wielowarstwowe zabezpieczenia i ochronę prywatności

Niektóre z platform randkowych są zarządzane przez ekspertów w dziedzinie analizy danych. Sprawdzają oni każdy profil i usuwają te, które wydają się podejrzane. Inne używają wielu form ochrony, możesz więc mieć pewność, że korzystanie z nich jest bezpieczne. Część serwisów umożliwia użytkownikom wskazywanie profili, których właściciele naruszają regulamin. Wybrane strony randkowe idą o krok dalej, umożliwiając samym użytkownikom zwiększenie bezpieczeństwa. Single mogą zamazać swoje zdjęcia, a wyraźne fotografie pokazywać tylko wybranym przez siebie osobom. Zresztą większość serwisów randkowych, które uważa się za szczególnie bezpieczne, łączy złożony system zabezpieczenia danych z możliwością zwiększenia ochrony przez samego użytkownika. Aby to zrobić, singiel musi wejść do ustawień w swoim profilu i (w zależności od serwisu, z którego korzysta) zmienić odpowiednie z nich. Należy jednak podkreślić, że pomimo najwyższej staranności w dziedzinie ochrony danych, nawet najlepsze witryny randkowe nie mogą zagwarantować czystych intencji zarejestrowanych osób. Właśnie dlatego należy zachować ostrożność w udostępnianiu danych i zdjęć. Musisz być czujny, kiedy poznajesz ludzi w wirtualnym świecie, nawet jeśli właściciele platformy randkowej dokładają najwyższych starań, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, tworząc w ten sposób sympatyczną społeczność. Sam oceń, czy czujesz się bezpieczny, kontaktując z innymi w e-świecie. Jeśli decydujesz się kogoś poznać, a potem przenieść tę znajomość do "realu", o swoich spotkaniach zawsze informuj rodzinę lub przyjaciół. Na blogach niektórych polskich platform randkowych znajdziesz nie tylko informacje, o tym, jak zaplanować niezapomnianą randkę, ale też jak spędzić ją bezpiecznie. [Najczęściej zadawane pytania]

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.