Skip navigation

Czym są internetowe strony randkowe dla seniorów?

Internetowe portale randkowe dla seniorów to platformy społecznościowe, gdzie dojrzali ludzie, zwykle użytkownicy powyżej 45/50 roku życia, mogą znaleźć miłość i towarzystwo. Są czymś w rodzaju klasycznych poważnych serwisów randkowych, ale z łatwiejszym do obsługi interfejsem, który pomaga członkom portalu poruszać się po nim intuicyjnie i dlatego umożliwiają im znalezienie potencjalnego partnera.

Miłość nie zna wieku: pięćdziesiątka to nowa czterdziestka!

Samotni single w dojrzałym wieku często oczekują od związku czegoś innego niż młodsi.

Większość osób po czterdziestce twardo stąpa po ziemi, ma też ustabilizowaną sytuację finansową. Tym, czego pragną najbardziej, jest znalezienie drugiej połówki w podobnym wieku, z którą mogliby przeżywać uroki i troski codzienności.

Taka strona porównawcza oferuje singlom w kwiecie wieku poznanie samotnych rówieśników z całego świata. Polacy, którzy chcą się znów zakochać, mogą na niej znaleźć odpowiedniego partnera.

Strony dla dojrzałych singli nie są skierowane wyłącznie do samotnych kobiet i mężczyzn, którzy chcieliby rozpocząć nowy związek.

Korzystają z nich również rozwodnicy, małżonkowie w separacji oraz wdowy i wdowcy po czterdziestce, którzy chcieliby dać miłości drugą szansę.

Randki osób w średnim wieku stają się coraz popularniejsze. Liczba serwisów randkowych dla użytkowników w kwiecie wieku jest ogromna, więc znalezienie idealnego rówieśnika nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy serwisami randkowymi dla starszych singli a platformami typu e-swatka?

Korzystanie z serwisów randkowych dla singli po 40. roku życia jest z reguły bardziej intuicyjne niż w przypadku innych portali dla „samotnych”.

Większość z nich oferuje wyłącznie podstawowe funkcjonalności, takie jak: tworzenie profili, dodawanie zdjęć, lajkowanie profili innych użytkowników i możliwość wysyłania prywatnych wiadomości.

Niektóre z serwisów idą jednak o krok dalej, oferując użytkownikom test osobowości, który podpowie, kogo tak naprawdę szukasz.

Wyniki testu są potem wykorzystywane do dobierania (na zasadzie podobieństwa) singli w średnim wieku w pary.

Inne platformy randkowe dla starszych singli inspirują się popularnym Tinderem, np. aby określić swoje zainteresowanie profilem innego użytkownika należy przesunąć palcem w lewo lub w prawo. Jeśli Twoje zainteresowanie zostanie odwzajemnione, możesz zacząć prywatny czat z innym użytkownikiem.

Warto pamiętać, że najpopularniejsze serwisy randkowe dla singli w tej kategorii wiekowej łączą ludzi na podstawie danych demograficznych i wspólnych zainteresowań.

Jeśli szukasz drugiej połówki w wieku co najmniej 40 lat i chcesz poznawać innych singli ze swojego pokolenia, najłatwiej będzie Ci znaleźć kompana o podobnych zainteresowaniach właśnie w serwisie randkowym dla ludzi w kwiecie wieku, takich jak Ty!

Czego oczekują single po czterdziestce od portali randkowych?

 • Znalezienia miłości
 • Poznania miłego towarszystwa
 • Umówienia się na randkę
 • Spotkania przyszłego współmałżonka
 • Poznania kogoś atrakcyjnego do niezobowiązującej relacji
 • Możliwości czatowania z singlami w podobnym wieku

Co musisz wiedzieć, wracając do randkowania jako co najmniej 40-latek?

 • Osoby dojrzałe są świadome, na jaki związek czekają.
 • Użytkownicy w tym wieku mają już doświadczenie w randkowaniu i tworzeniu poważnych związków.
 • Starsi single nie boją się o opinie innych dotyczące ich życia miłosnego.
 • Samotni po czterdziestce przywiązują dużą wagę do właściwego wyboru potencjalnego partnera.
 • Dojrzałym łatwiej jest zdecydować się na wejście w poważniejszą relację.
 • Single z Twojego pokolenia cieszą się każdą chwilą i możesz być pewien, że żadna randka nie będzie stratą czasu. Carpe diem!

[Najczęściej zadawane pytania]

Read more
Read less

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.