Skip navigation

Czym są swatające strony randkowe?

Strony swatające to serwisy randkowe pozwalające na interakcję między użytkownikami, którzy mają podobne cechy psychologiczne, tak jak pasująca osobowość albo ten sam iloraz inteligencji, przykładowo, rejestrując się na którejś wybranej z tych stron, użytkownik musi wypełnić kwestionariusz lub sprawdzony naukowo test, który mówi trochę więcej o cechach osobistych użytkownika. Wyniki zostają następnie wykorzystane do połączenia takiego użytkownika z singlami o podobnym umysłowym potencjale.

Serwis, który działa na starej jak świat zasadzie swatania, stosuje algorytmy, które weryfikują wyniki testów psychologicznych. Algorytmy służą do wybrania osób, które pasują do siebie najlepiej: oczekują tego samego od związku, łączą je podobna osobowość i zbliżone zainteresowania.

Kiedy rejestrujesz się na takiej platformie dobierającej w pary, podobnie jak w serwisach randkowych, możesz poszukać singli z okolicy i poznać ich lepiej. Łączą was hobby, wiek i cechy osobowości!

Popularne platformy randkowe różnią się jednak od stron dobierających ludzi w pary – użytkownicy tych drugich każdego dnia otrzymują rekomendację podobnych osób.

Dzięki temu nie musisz spędzać godzin na przeglądaniu rożnych profili w poszukiwaniu idealnego partnera. Powinieneś jedynie zdecydować się na poznanie kogoś spośród wąskiego grona użytkowników wybranych specjalnie dla Ciebie.

Jak działa test osobowości na stronach typu e-swatka?

  • Test składa się z serii pytań dotyczących wymarzonego partnera i rodzaju relacji, jaką chciałby nawiązać użytkownik.
  • Kwestionariusz służy analizie możliwych zachowań i reakcji użytkownika związanych z różnymi sytuacjami i konfliktami zdarzającymi się parom.
  • Rezultaty służą do skontaktowania ze sobą singli o podobnych cechach osobowości.
  • Użytkownicy mogą otrzymać raport zawierający dokładną analizę podanych przez nich odpowiedzi.
  • Po rozwiązaniu testu każdego dnia osoba zarejestrowana w e-swatce otrzymuje sugestię profili singli, których warto poznać.

Co bada test w e-swatce?

Najważniejszym celem testu jest dowiedzenie się, jak użytkownik poznaje innych singli, jak reaguje na codzienne problemy i w jaki sposób je rozwiązuje, jak zachowuje się na pierwszych randkach, a jak funkcjonuje w długotrwałym związku.

Część z pytań pomaga określić, czy w kontaktach z innymi ludźmi (nieznajomymi, potencjalnymi partnerami, członkami rodziny czy przyjaciółmi) jesteś raczej ekstrawertykiem czy introwertykiem.

Inne skupiają się na Twojej osobowości i trybowi życia. W tej części najważniejsze jest określenie, co Cię pasjonuje, a jakie zajęcia są zupełnie poza Twoim zainteresowaniem.

Ważne są również pytania o relacje uczuciowe – Twoje oczekiwania wobec związku, Twoją historię miłosną i plany na przyszłość, a także cele, dla których chciałbyś zaprosić kogoś na randkę.

Test mierzy także złożone aspekty Twojej osobowości i określa Twój profil miłosny.

Wszystko to ma tylko jeden cel – wybranie dla Ciebie idealnie pasującego użytkownika.

Podobieństwa przyciągają się od zawsze i to właśnie kompatybilność jest kluczem do stworzenia związku idealnego. Właśnie dlatego serwis dobierający ludzi w pary woli kojarzyć ze sobą użytkowników o podobnej emocjonalności i zbliżonych cechach niż te, które czują do siebie wyłącznie fizyczny pociąg.

[Najczęściej zadawane pytania]

Read more
Read less

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.