Skip navigation

Reguły przyciągania

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2017

„Przyciąganie wychodzi poza naszą wolę, a czasem i wyobrażenia” – oświadczyła pewnego razu sławna aktorka, Juliette Binoche.

Kiedy dochodzi do zakochiwania się nie ma jednej prostej reguły, która tłumaczyłaby jak przyciąganie faktycznie działa. Wyróżnić można, jednakże pewne cechy fizyczne, które sprawiają, że niektórzy ludzie stają się bardziej atrakcyjni od innych.

Mimo to część osób samotnych przyzna, że chemia jaka się tworzy między dwojgiem ludzi, wiara we własną wyjątkowość i urok osobisty są nie mniej ważne od fizycznego piękna.

Cechy, które czynią ludzi atrakcyjniejszymi

Ekspert od randkowania, John Aiken, wyjaśnia co sprawia, że kiedy przychodzi do szukania partnera na całe życie, ludzie stają się bardziej pociągający.

Na ogół, osoby samotne, czyli tak zwani single, są bardziej zainteresowani ludźmi, którzy są dobrymi rozmówcami, czyli takimi, co wiedzą jak otwarcie porozumiewać się z innymi. W końcu wiadomo, że dobra komunikacja to klucz do szczęśliwego związku!

Poza tym single twierdzą, że przyciągają ich też ludzie, którzy spełniają odpowiednie dla nich fizyczne standardy, mają poczucie humoru, i z którymi łączą ich te same zainteresowania i wartości, jakimi kierują się w życiu. W dobrym związku chodzi o to, by dzielić ze sobą polityczne ideały, przekonania religijne, oraz mieć te same poglądy na wspólne życie.

Posiadanie podobnego wykształcenia, poziomu ambicji, jak również planu dotyczącego własnego rozwoju zawodowego także niewątpliwie sprawia, że stajesz się bardziej pociągający dla innych ludzi.

Nie od dziś jasne jest, że dzielenie tych samych celów życiowych jest jednym z kluczowych czynników, które pomagają w połączeniu dwojga ludzi.

Innym ważnym aspektem dla atrakcyjności jest podobne podejście do sfery życia towarzyskiego. Jeśli osoba, z którą się spotykasz naprawdę dogaduje się z Twoimi przyjaciółmi, to szanse, że stanie się dla ciebie bardziej atrakcyjna i pociągająca bardzo wzrastają.

Najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze

Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę LYNX, podczas których zbadano tysiąc ludzi, wykazały że jedynie 11% osób uważa się za atrakcyjnych.

Za główny powód tłumaczący tak niską liczbę większość mężczyzn podaje trudne do spełnienia męskie stereotypy jakie nadal funkcjonują w społeczeństwie.

Co najdziwniejsze, 8 na 10 kobiet przyznało, że najbardziej atrakcyjni mężczyźni to ci, którzy są pewni siebie i dobrze się czują sami ze sobą. Najwyraźniej najbardziej pociągają nas osoby, które znają swoje silne strony i potrafią je wykorzystać.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze przeglądanie stron. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić ustawienia.